Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Tymon wbrew diagnozie ma nadzieję na lepsze zdrowie

Gdy Tymek przyszedł na świat była to wielka radość dla rodziny, miał już dwie siostry, teraz pojawił się upragniony chłopiec. Nic nie zapowiadało kłopotów.
Początkowo rodzice nie zauważyli nic niepokojącego, jednak z czasem rósł w nich coraz większy niepokój.
 
Rodziców niepokoił brak przemieszczania się Tymka, był ,,leniwy”, wiecznie patrzący w sufit.
 
Gdy Tymek skończył 10 miesięcy, a pediatra ciagle zrzucał jego dziwne zachowanie na dużą wagę urodzeniową i ospały charakter niemowlęcia. Rodzice zaczęli więc na własną rękę szukać pomocy. Rehabilitowali, odwiedzali specjalistów, logopedów, nikt nie wiedział, co mu jest. Terapeuci, nie mając tej wiedzy, nie mogli wdrożyć terapii.
 
Mimo trudności rodzice nie tracili wiary i nadziei , starali się jak mogli, żeby pomóc Tymkowi. Wreszcie zrobiono badania genetyczne. Okazało się, że Tymek ma 3 latka i diagnozę- zespół Retta. Choroba, z którą chłopcy umierają zaraz po przyjściu na świat. Tymek jest tym 1 %, który przeżył, jest tym 1%, który nie ma padaczki. Jest chłopcem, który rokuje dobry rozwój mimo takiej diagnozy.
 
Przez ostanie 21 miesięcy rodzinie udało się, tworząc licytacje, organizując festyny, czy biorąc kredyty wysłać Tymka na 7 turnusów rehabilitacyjnych w Zabajce 2, a koszt jednego to około 9000 zł. Widać efekty, ogromne efekty. Tymek z leżącego dziecka ze słabym kontaktem stał się dzięki rehabilitacji chłopcem, który stoi, chodzi przy meblach, sam siedzi, wszystko rozumie, ale nie mówi.
 
Tak pięknie Tymek zaczął się rozwijać dzięki intensywnej rehabilitacji, że rodzice przenieśli synka z przedszkola specjalnego do integracyjnego. Tymek bardzo lubi obserwować inne dzieci i naśladować je, jeździć na specjalnym rowerku, bawić się piłką. Na szczeście lubi też ćwiczyć, chyba czuje, że mu to pomaga.
 
Marzeniem całej rodziny jest jak najczęstsze uczestnictwo Tymka w rehabilitacji na turnusach w Zabajce, dają tak duże efekty!

Proszę, pomóżcie nam.

 

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
380zł / 15 000zł
0%
Pomogło osób: 7
Data zakończenia
2023-12-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
50zł
M
50zł
A.r
30zł
:)
50zł
Agata
50zł
Ola i Franek
100zł
Marlena Warczak
50zł