Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Zbieramy dla Mateusza na system wspomagający słyszenie – FM

Kiedy dziecko rodzi się chore, świat zmienia się o 180 stopni, ale Mateusz urodził się zdrowy.

Rodzice jednak zauważali, że jest inny niż starszy brat, jest wolny, zamknięty w sobie, nie rozwija się ruchowo prawidłowo. 

Rodzice to zauważyli tak, lekarze jednak nie.

Wszyscy wokół, że trzeba dać Mateuszkowi rozwijać się w swoim tempie. Wydawało się, że nie słyszy, ale po badaniu, słuch jest dobry, wydawało się, że rozumie, ale się nie porozumiewa, nie mówi…

Było źle.

To zmobilizowało rodziców  by szukać jednak głębiej, walczyć o synka. Na szczęście trafili na dobrych, kompetentnych fachowców- diagnoza- padaczka skroniowa (lekooporna), afazja ruchowa, wiotkość mięśniowa, obniżony metabolizm glukozy, wada wzroku, (operacja miała pomóc, ale niestety wada  -4 i astygmatyzm) , zez, zaburzenia przetwarzania słuchowego, a to wszystko podobno na skutek niedotlenienia okołoporodowego. Przez prawie 5 lat, nic nie mówił… , ale mówiły jego oczy, buzia, gesty, krzyczał i płakał, śmiał się i przytulał. 

Mateusz jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, psychiatry. Pracuje z całą gromadą terapeutów- psycholog, pedagog, logopeda, Si, fizjoterapeuta. Bardzo często jest już zmęczony i buntuje się, nie chce ćwiczyć, bo przecież inne dzieci grają w piłkę, chodzą na basen czy angielski, a my znowu na zajęcia… I tak codziennie zaczynamy od nowa, ale warto, bo efekty są widoczne i jest coraz lepiej.

Obecnie Mati ma 12 lat i jest uczniem klasy 5. Bardzo lubi szkołę, ale ma kłopoty w nauce. Potrzebuje systemu FM, wspomagającego słyszenie. Obecnie Mateuszowi dźwięki się zlewają, słyszy jeden wielki szum, zamiast tego, co mówi nauczyciel, albo na przerwie.

Dostał na próbę tą maleńką, dyskretną słuchaweczkę z mikrofonikiem i stał sie cud. Mateusz jest spokojniejszy, ma większą koncentrację, zaczął czytać ze zrozumieniem. Koszt jest wysoki, ok. 9 tys. PLN.

Cały czas Mateusz jest też rehabilitowany, co generuje koszty.

Jesteśmy dobrej myśli i pełni nadziei, że się uda, bo Mateusz ma silne wsparcie w rodzinie-starszy brat Karol, młodszy Michał i siostra Kinga. Jesteśmy sporą gromadką, która nigdy się nie nudzi.

 Prosimy o wsparcie.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
800zł / 9 000 zł zł
0%
Pomogło osób: 7
Zakończone
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Wujek Andrzej
100zł
Zosia
100zł
A.
Buziaki Mati
100zł
Anonim
<3
100zł
Pp
100zł
Anonim
100zł
Anonim
200zł