Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1
Zdjęcie 1

WSPARCIE DLA FRANKA

Schorzenie: Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe.

Cel: Turnus rehabilitacyjny

Franek ma 2,5 roku urodził  jako zdrowe dziecko. Cała ciąża przebiegała książkowo. Poród siłami natury, bez komplikacji. Nasza radość jednak nie trwała zbyt długo… W 4 godzinie życia Franciszek przestał oddychać, był reanimowany, jego stan był bardzo ciężki. Nasz synek przeżył, ale doszło do niedotlenienia mózgu.

Na oddziale intensywnej terapii spędziliśmy ponad 6 tygodni z początku walcząc o jego życie, a później o dalsze zdrowie. Franek nie miał odruchu ssania, był wiotki, przez blisko 2 tygodnie nie otwierał oczu, badanie słuchu wykazywało, że nie słyszy. Nie płakał, nie wydawał żadnych dźwięków. Nerwów i stresu nie było końca, przeżyliśmy i wytrwaliśmy dzięki wzajemnemu wsparciu, wsparciu rodziny i przyjaciół, dzięki Bogu.

Franuś ma zdiagnozowane Mózgowe Porażenie Dziecięce- czterokończynowe, mieszane. Ma wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, obniżone napięcie w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego, również  wiotkość krtani, hipogammaglobulinemie, niedokrwistość.

Jest na stałe pod opieką neurologa, neurologopedy, pedagoga specjalnego, laryngologa, immunologa, fizjoterapeuty. W styczniu podjęliśmy  terapię elektrostymulacji przez neurologopedę, wprowadziliśmy elementy komunikacji alternatywnej, żeby Franio mógł wyrażać swoje zdanie i to co czuje.

Narządy wzroku i słuchu okazały się być prawidłowe. Odruch ssania przywrócony. Franek pomimo wielu przeciwności losu jest pogodnym dzieckiem. Ma dużą determinację w walce o swoją sprawność, cieszą go jego sukcesy.

Franek jest rehabilitowany ruchowo regularnie, uczęszcza na terapię Bowen, na zajęcia logopedyczne. W 2019  roku trzy razy byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Zabajka 2 w Złotowie. Taki turnus to dużo kompleksowej rehabilitacji  codziennie, wiele zajęć, które tak skomasowane dają duże efekty rehabilitacyjne i ogólnorozwojowe.

Na dzień dzisiejszy Franio nie chodzi, nie raczkuje, samodzielnie nie siedzi. Przed nami długie lata rehabilitacji naszego synka, wspieramy go z całych sił i na miarę naszych możliwości finansowych.

W tym miejscu chcielibyśmy prosić  Państwa o pomoc dla naszego dziecka, pomóżcie nam wesprzeć go w jego dążeniu do sprawności.

Zachęcamy do śledzenia Franka na jego profilu na Facebooku: Franciszek Pajko.

Można przekazać darowiznę bezpośrednio na subkonto Franka we fundacji,

nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule należy wpisać:

Franek Pajko P/145.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
675zł / 5 300zł
0%
Pomogło osób: 7
Data zakończenia
2020-12-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Iwona
Długopis Parker
150zł
Sławek Bartniczak
Licytacja spodni fb
30zł
Anonim
Licytacja młotowiertarka Bosch
240zł
Ciocia Blanka
Licytacja Torebki
120zł
Ryszard
LICYTACJA MONET
50zł
Anonim
Buziaczki dla Frania od Zuzy Ameli i Poli
50zł