Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1
Zdjęcie 1

WSPARCIE DLA FRANKA

Schorzenie: Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe.

Cel: Turnus rehabilitacyjny

Franek ma 2,5 roku urodził  jako zdrowe dziecko. Cała ciąża przebiegała książkowo. Poród siłami natury, bez komplikacji. Nasza radość jednak nie trwała zbyt długo… W 4 godzinie życia Franciszek przestał oddychać, był reanimowany, jego stan był bardzo ciężki. Nasz synek przeżył, ale doszło do niedotlenienia mózgu.

Na oddziale intensywnej terapii spędziliśmy ponad 6 tygodni z początku walcząc o jego życie, a później o dalsze zdrowie. Franek nie miał odruchu ssania, był wiotki, przez blisko 2 tygodnie nie otwierał oczu, badanie słuchu wykazywało, że nie słyszy. Nie płakał, nie wydawał żadnych dźwięków. Nerwów i stresu nie było końca, przeżyliśmy i wytrwaliśmy dzięki wzajemnemu wsparciu, wsparciu rodziny i przyjaciół, dzięki Bogu.

Franuś ma zdiagnozowane Mózgowe Porażenie Dziecięce- czterokończynowe, mieszane. Ma wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, obniżone napięcie w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego, również  wiotkość krtani, hipogammaglobulinemie, niedokrwistość.

Jest na stałe pod opieką neurologa, neurologopedy, pedagoga specjalnego, laryngologa, immunologa, fizjoterapeuty. W styczniu podjęliśmy  terapię elektrostymulacji przez neurologopedę, wprowadziliśmy elementy komunikacji alternatywnej, żeby Franio mógł wyrażać swoje zdanie i to co czuje.

Narządy wzroku i słuchu okazały się być prawidłowe. Odruch ssania przywrócony. Franek pomimo wielu przeciwności losu jest pogodnym dzieckiem. Ma dużą determinację w walce o swoją sprawność, cieszą go jego sukcesy.

Franek jest rehabilitowany ruchowo regularnie, uczęszcza na terapię Bowen, na zajęcia logopedyczne. W 2019  roku trzy razy byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Zabajka 2 w Złotowie. Taki turnus to dużo kompleksowej rehabilitacji  codziennie, wiele zajęć, które tak skomasowane dają duże efekty rehabilitacyjne i ogólnorozwojowe.

Na dzień dzisiejszy Franio nie chodzi, nie raczkuje, samodzielnie nie siedzi. Przed nami długie lata rehabilitacji naszego synka, wspieramy go z całych sił i na miarę naszych możliwości finansowych.

W tym miejscu chcielibyśmy prosić  Państwa o pomoc dla naszego dziecka, pomóżcie nam wesprzeć go w jego dążeniu do sprawności.

Zachęcamy do śledzenia Franka na jego profilu na Facebooku: Franciszek Pajko.

Można przekazać darowiznę bezpośrednio na subkonto Franka we fundacji,

nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule należy wpisać:

Franek Pajko P/145.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
4 110zł / 5 300zł
0%
Pomogło osób: 80
Data zakończenia
2020-12-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
Kosmetyczka z roznosciami od Avon.
30zł
Ciocia Blanka
Licytacja bluzki i klatki
30zł
Marika
Świeczka z podstawką
10zł
Anonim
Licytacja przejażdżka Camaro Grzegorz Swinarski
350zł
Mirella Malicka
Selfie stick
5zł
Daria O.
Termofor Elektryczny
32zł