Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Razem możemy więcej-pomagamy Wiktorii

Co byś czuł, gdybyś dowiedział się, że Twoje dziecko może mieć szansę na życie bez bólu, na jakąkolwiek samodzielność tylko wtedy, jeżeli masz pieniądze? Że cena za jego sprawność to równowartość pensji z kilkunastu lat pracy przeciętnego Polaka? Że jeśli nic nie zrobisz, Twoje dziecko będzie przykute do łóżka na zawsze? To moja rzeczywistość. To moja zmartwienia każdego dnia – dlatego nie dziw się, muszę poruszyć niebo i ziemię by pozyskać środki na jej leczenie.

Przez kilka pierwszych miesięcy ciąży wszystko przebiegało wzorcowo. Podczas jednego z rutynowych badań USG spadła na nas lawina bólu, niedowierzania, wątpliwości.. Lekarz poinformował nas, że Wiktoria ma rozszczep kręgosłupa, a 26 tydzień ciąży to zbyt późno by przeprowadzić wewnątrzmaciczną operację jego korekty.

Nie próbuj sobie wyobrazić co czuje rodzic, któremu lekarz karze się przygotować na śmierć jeszcze nienarodzonego dziecka. Tego nie da się sobie wyobrazić. Dwie części mózgu Wiktorii były bardzo wypuklone ze względu na wodogłowie, rokowano, że spowoduje jej śmierć w przeciągu 72 h bądź stan wegatatywny.

Tuż po narodzinach nasza córka trafiła do Poznania na zabieg. Po tygodniu mogliśmy zabrać ją do domu, gdzie czekała na nią 4 letnia siostrzyczka. Bać można się burzy, czy wolno biegającego psa. My byliśmy przerażeni, każdy z nas starał się wspierać drugą osobę, jednak od środka byliśmy rozbici.

Uczyliśmy się żyć. Z plikiem skierowań rozpoczęliśmy wędrówki do drzwi do drzwi gabinetów lekarskich. Dziewczynka nie rozwija się prawidłowo. Intelektualnie funkcjonuje jak 2-latnie dziecko, porusza się pełzając, ciągnie za sobą nóżki. Cały czas jest rehabilitowana, pod opieką wielu specjalistów. To wszystko pociąga za sobą ogromne koszty. Cały czas pojawiały się nowe dolegliwości – zwichnięcie bioder, koślawość stópek. W ostatnim czasie okazało się, że ma zakotwiczony rdzeń kręgowy, który wymaga operacji. Czekamy na zabieg w Zakopanym, jednak ze względu na niedowagę Wiktorii termin przewidziany jest dopiero na jesień.

Po zabiegu konieczna będzie rehabilitacja, z jeszcze większą częstotliwością niż teraz.

To ogromny koszt, ponieważ godzina ćwiczeń to koszt ponad 100 zł, nie licząc terapii SI, logopedy. Sen z powiek spędza mi myśl skąd pozyskamy fundusze na te zabiegi. Wiem też, że nie możemy się poddać, bo to walka o przyszłość naszej córki. Dlatego proszę Państwa – pomóżcie nam o nią zawalczyć

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
5 075zł / 20 000zł
0%
Pomogło osób: 36
Data zakończenia
2023-09-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

F
25zł
Anonim
50zł
Kolega Munga
Świąteczne
1 945zł
Świecznik
Świecznik
20zł
Koc Sylwia
Książka
30zł
Ada
Powodzenia!
20zł
Zapach Stron
Dużo zdrówka
50zł
Magda
10zł
Przytulanka
Dla Wiktorii
100zł
Oliwia
10zł
Monika
Zdrówka
50zł
Joanna
Gra
30zł
Krystyna
Licytacja Krystyna koszula
60zł
Dorota Rozpłoch
Perfum
35zł
Anna Rajek
50zł
Licytacja
40zł
Magdalena Kittel-Zamojda
licytacja- babka gotowana
60zł
Pomagajmy
40zł
Anonim
50zł
Żydek
Życzę dużo zdrowia
100zł
Sławek
Voucher salon fryzjerski Kinga
100zł
Lidia Artymowicz
licytacja - Margaret Makeup
210zł
DZIECI Z GRUPY MYSZKI PRZEDSZKOLE WESOLY SMYK W CHODZIEZY
Życzymy zdrowia pieniążki przekazują dzieci z przedszkola wesoly smyk z grupy MYSZKI
1 050zł
Julita Biatkowska-Golińska
Mydlarnia u Franciszka - masło kakaowe, peeling cukrowy,mydełko glicerynowe - licytacja
80zł
Ewela
150zł
Ewela
100zł
Inga
50zł
Justyna Jasoń-Pawłowska
Licytacje dla Wiktorii bon do Bulionu
100zł
Sławek
200zł
Madzia Buczkowska
40zł
Becia
20zł
Joanna
Licytacja
15zł
Agnieszka Woźna
Licytacja
45zł
Dj DanieL
100zł
Anonim
20zł
KOC SYLWIA
LICYTACJA PODGRZEWACZ
20zł