Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Wiktoria jest zwyczajną nastolatką, tylko…

Schorzenie: Amputacja kończyny dolnej

Zbieram na : Protezę kończyny dolnej

Wiktoria jest zwyczajną nastolatką, tylko…

Urodziła się jako zdrowe dziecko. Nic nie wskazywało, że będzie musiała zmagać się z tak ciężką chorobą. Pewnego dnia zachorowała. Była to zwykła infekcja. Do tego zaczęła ją boleć noga.

Lekarz stwierdził, że może boleć przez leki wcześniej przyjmowane. Później poślizgnęła się na lodzie i noga zaczęła boleć mocniej. Zrobiono zdjęcie rentgenowskie. Po obejrzeniu zdjęcia natychmiast została skierowana do chirurga, później do ortopedy, a następnie do Centrum Zdrowia Dziecka. Diagnoza była piorunująca: podejrzewano nowotwór! I zaczęło się. Otwock – biopsja, chemioterapia, cykl chemioterapii. Leczenie nie przynosiło jednak rezultatu. Rak zaatakował udo i nie było już odwrotu. Zapadła decyzja: należy amputować prawą kończynę dolną… To był cios dla całej rodziny. Wiele pytań i obaw kłębiło się w ich głowach. 26.05.2010 roku – ta data zapadła wszystkim w pamięć. Tego dnia Wiktoria straciła nogę, ale dzięki temu pozbyła się ze swojego organizmu nieproszonego gościa – raka. Operacja trwała blisko 4 godziny. Później znowu chemia i stała opieka specjalistów. Dzięki Fundacji Złotowianka udało się pozyskać fundusze na protezę. Wspaniali ludzie, wielu cudownych sponsorów przekazało pieniądze na protezę dla Wiktorii. Jednak brak wiary we własne możliwości, wsparcia, do tego wyzwiska i ból nie pozwoliły dziewczynce przełamać bariery. Starała się, jednak odrzuciła protezę. Być może nie poradziła sobie ze swoim kalectwem. Za to przeprasza.

Jednak teraz, jako nastolatka, chce już normalnie funkcjonować. Wiktoria dojrzała i ma świadomość, że nowa proteza otworzy jej drzwi na lepsze jutro. Teraz ma inne podejście do życia, chce wrócić do szkoły i uczestniczyć z klasą w zajęciach lekcyjnych. Ma wiele planów na przyszłość. Jest uczennicą zdolną, zależy jej na dobrych wynikach. W tym roku zdobyła czerwony pasek na świadectwie. Jako nastolatka chciałaby także kiedyś iść na randkę bez kul, tak zwyczajnie, żeby brak nogi nie przykuwał uwagi wszystkich.

Pomóżmy jej te plany zrealizować. Koszt nowej protezy wynosi 36 tys. zł. Nie jest to mała kwota, jednak możliwa do osiągnięcia dzięki dobroci wszystkich ludzi!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
3 705zł / 36 000zł
0%
Pomogło osób: 30
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Wiktoria Brzezińska
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Złotów

Ostatnie wpłaty

Anonim
2 000zł
Anonim
aukcje Michał Płonka-voucher na stylizacje paznokci
50zł
Anonim
120zł
Anonim
Licytacje charytatywne Michał Płonka.
15zł
Anonim
Aukcja Michał Płonka -lekcje nauki pływania .
170zł
Anonim
15zł