Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Nowy mobiler dla Wiktora szansą na Paraolimpiade

Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że nie masz siły ruszyć ręką, nogą – są ciężkie, nieposłuszne. Choć bardzo się starasz one nie wykonują ruchu, który im karzesz. A teraz wyobraź sobie, że siadasz na rower, który pozwala Ci biec co sił! Bez wysiłku, bez bólu, przed siebie – co sił!

Taki rower istnieje, wie o tym doskonale Wiktor – srebrny medalista mistrzostw Polski w 2019 roku.

Wiktor choruje od pierwszych chwil życia, jak w wielu diagnozach, tak i w jego widoczne są jedynie 4 litery – MPDz, mózgowe porażenie dziecięce. Napięcie mięśniowe, trudności w poruszaniu się, w samodzielności. Ale to wszystko ginie, gdy Wiktor zaczyna opowiadać o swojej pasji, swoich marzeniach – o medalu na paraolimpiadzie, o sukcesach Racerunning, o zawodowstwie.

Choć Wiktor na co dzień korzysta z balkonika bądź wózka, na mobilerze jest wolny. Pozwala on nie tylko czuć się niezależnym, czuć się prawdziwym sportowcem ale też pomaga Wiktorowi w codziennych zmaganiach ze zdrowiem – pogłębia oddech, zwiększa pojemność płuc, nie pogłębiają się przykurcze.

Ja, Ty – nigdy nie otrzymamy szansy występu na paraolimpiadzie, na stadionie pełnym kibiców, na bieżni na której biegają światowe sławy. Ale Wiktor taką szansę ma, i to już za 3 lata w Paryżu!

Jednak by mógł spełnić to marzenie potrzebny jest nowy mobiler – profesjonalny, dopasowany do niego. Koszt nowego mobilera to ponad 5 tysięcy zł, ale marzenia są przecież bezcenne! Nie możemy pozwolić, by myśl o medalu w Paryżu pozostała jedynie w sferze marzeń! Wiktor musi trenować i szlifować formę, jednak najpierw potrzebny jest nowy mobiler. Ręcę na pokład, razem po rower dla Wiktora!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 940zł / 4 500zł
0%
Pomogło osób: 15
Data zakończenia
2022-01-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
Powodzenia
20zł
Anonim
200zł
Anonim
Powodzenia i dużo sukcesów!
20zł
Anonim
Uda się!
100zł
Anonim
Powodzenia Wiktor:)
100zł
Anonim
Informujemy, pomagamy i wspieramy.
100zł
Pozdrawiam
100zł
Powodzenia
100zł
Powodzenia
100zł
Wiktor, moc jest w Tobie! Powodzenia
200zł