Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Dla Wanessy i Alana

Alan i Wanessa są całym naszym światem. Od momentu, gdy pojawili się w naszym życiu, wiedzieliśmy, że są to dzieci wyjątkowe– szczególnie potrzebowały miłości.

Wyzwanie, które pokochaliśmy – Alan

Alan urodził się z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Początkowo postawiona została diagnoza mózgowego porażenia dziecięcego, jednak z czasem zdiagnozowano również autyzm atypowy oraz Zespół Kluvera-Bucy’ego. Polega on między innymi na zjadaniu rzeczy niejadalnych, jak np. drewno. To nasz mały bohater, który jest niezwykle wytrwały mimo codziennych przeciwności, z którymi musi się mierzyć. Alan ma duże trudności z pamięcią krótkotrwałą – to ten rodzaj pamięci, dzięki któremu wiemy, co jedliśmy na śniadanie albo gdzie odłożyliśmy zabawkę. Dużym wyzwaniem jest dla nas również brak przewidywania czy oceny podjętych przez naszego synka zachowań. Tłumaczenie, uczenie dają bardzo krótki efekt. Bywa, że zje coś niejadalnego lub włoży coś do ucha lub nosa i wtedy trafiamy na SOR. Potrzebuję ciągłego pilnowania i przypominania zasad. Mimo to Alan jest uroczym chłopcem, który ma niezwykle silną więź ze swoją siostrą.

Ma jeden chromosom za dużo, ale tyle samo chęci, by żyć – Wanessa

Wanessa to niezwykle żywiołowa dziewczynka, którą kochamy 21 razy mocniej niż można sobie wyobrazić. Córeczka, oprócz zdiagnozowanego zespołu Downa, ma również hipotomię, astmę i niedoczynność tarczycy. Podobnie jak jej brat, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Gdy patrzę dziś na Wanesskę, na jej skośne oczy i spłaszczony nosek, myślę o tym, jak bardzo jest piękna. Biorę ją w ramiona, a córeczka przytula się do mnie, dotykając swoim policzkiem mojego policzka. Dla takich chwil wiem, że codzienna rehabilitacja, terapia, niekończące się wizyty u specjalistów mają sens, wiem, po co to robię. Dla moich dzieci: dla Alana, by mógł grać na organach i śpiewać dla Wanessy, by mogła malować swoje obrazy.

Każdy z nich jest wyjątkowy, każdy z nich ma wyjątkowe pasje, marzenia, słabości, ale łączy ich nasza miłość i potrzeba ciągłej terapii. Miłości, na szczęście, nam nie brakuje. Coraz częściej jednak przychodzi nam się mierzyć z brakiem środków na rehabilitację, której nie możemy przerwać, by nie utracić postępów. Dlatego prosimy Was o wsparcie.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
130zł / 15 000zł
0%
Pomogło osób: 3
Data zakończenia
2021-06-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Życzę zdrowia
20zł
Wszystkiego dobrego Zdrówka
100zł
Anonim
10zł