Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Walka o Franka

Schorzenie: Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe.
Cel: Półroczna rehabilitacja, wyjazdy na turnusy, elektrostymulacja logopedyczna.
Kwota 22000,00 zł.

       Franek urodził się 04.02.2018 r. jako zdrowe dziecko. Cała ciąża przebiegała książkowo. Poród siłami natury, bez komplikacji. Nasza radość jednak nie trwała zbyt długo… W 4 godzinie życia Franciszek przestał oddychać, był reanimowany, jego stan był bardzo ciężki. Nasz synek przeżył, niestety doszło do niedotlenienia mózgu.
Na oddziale intensywnej terapii spędziliśmy ponad 6 tygodni z początku walcząc o jego życie, a później o dalsze zdrowie. Franek nie miał odruchu ssania, był wiotki, przez blisko 2 tygodnie nie otwierał oczu, badanie słuchu wykazywało, że nie słyszy. Nie płakał, nie wydawał żadnych dźwięków. Nerwów i stresu nie było końca, przeżyliśmy i wytrwaliśmy dzięki wzajemnemu wsparciu, wsparciu rodziny i przyjaciół, dzięki Bogu.
Franuś ma zdiagnozowane Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokonczynowe mieszane na skutek czego ma wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, obniżone napięcie w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Ponadto ma stwierdzoną wiotkość krtani, hipogammaglobulinemie, niedokrwistość.
Jest pod opieką wielu specjalistów m.in. neurologa, neurologopedy, pedagoga specjalnego, laryngologa, immunologa, fizjoterapeuty.
Narządy wzroku i słuchu okazały się być prawidłowe. Odruch ssania przywrócony. Franek pomimo wielu przeciwności losu jest pogodnym dzieckiem. Ma dużą determinację w walce o swoją sprawność, cieszą go jego sukcesy.
Całymi tygodniami Franek jest rehabilitowany ruchowo, od stycznia 20r podejmujemy terapię elektrostymulacji, którą prowadzic bedzie neurologopeda oraz wprowadzać będziemy elementy komunikacji alternatywnej, żeby Franio mógł wyrażać swoje zdanie i to co czuje. Dodatkowo raz w tygodniu synek uczęszcza na terapię Bowen. W mijającym roku trzy razy byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Zabajka 2 w Złotowie.
Na 2020 rok również mamy zaplanowane cztery turnusy.
Za chwilę miną 2 lata odkąd Franciszek przyszedł na świat. Na dzień dzisiejszy Franio nie chodzi, nie raczkuje, samodzielnie nie siedzi. Przed nami długie lata rehabilitacji naszego synka, wspieramy go z całych sił i na miarę naszych możliwości finansowych.

W tym miejscu chcielibyśmy prosić  Państwa o pomoc dla naszego dziecka, pomóżcie
nam wesprzeć go w jego dążeniu do sprawności.

Zachęcamy do śledzenia Franka na jego profilu na Facebooku: Franciszek Pajko.

Można przekazać darowiznę bezpośrednio na subkonto Franka we fundacji,
nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010, w tytule należy wpisać:
Franek Pajko P/145.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 539zł / 22 000zł
0%
Pomogło osób: 34
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Franciszek Pajko
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Swarzędz

Ostatnie wpłaty

Patryk Michalak
100zł
Angelika
Roletka Avon
10zł
Anonim
Stolik nowy wylicytowany za 60 zl
60zł
Zuzanna
Licytacje dla Franka- perfumetka Avon
6zł
Angelika Maślak
Roletka Avon
10zł
Anonim
Pasek zielony
50zł