Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Turnus rehabilitacyjny dla Gabrysi

Schorzenie: wada genetyczna

Cel: turnus rehabilitacyjny

Gabrysia na świat przyszła w 8 miesiącu ciąży. Ze względu na obumarcie łożyska i hipotrofię wewnątrzmaciczną konieczne było nagłe cesarskie cięcie. W późniejszym czasie zdiagnozowano wadę genetyczną

Zamiast szczęśliwego porodu była dramatyczna akcja ratunkowa. Gabrysia przyszła na świat przedwcześnie, nieoczekiwanie. Na skutek obumarcia łożyska doszło to hipertrofii wewnątrzmacicznej, co wymusiło cesarskie cięcie – by dać naszej córce szansę na przeżycie.

Nie byliśmy na to gotowi, bo chyba nikt nie jest gotowy na to, że jego dziecko musi walczyć o życie jeszcze zanim ono na dobre się rozpoczęło. Z upływem czasu stan Gabrysi ulegał poprawie i, jak każda powiększona i szczęśliwa rodzina, wróciliśmy do domu.

Czas mijał, a wraz z nim nasz lęk o to, że przedwczesny poród mógł zaszkodzić naszej córce. Uśpiły się nasze obawy. Podczas rutynowego szczepienia pediatrę zaniepokoił brak przyrostu wagi Gabrysi – waga wskazywała przyrost rzędu kilkudziesięciu gram. Kolejne miesiące rodziły kolejne obawy, córka nie osiągała postępów, które w jej wieku powinny stawać się już rutyną dla takiego maluszka. Pierwszy raz usiadała, gdy skończyła rok, zaczęła chodzić dopiero po drugich urodzinach. Obniżone napięcie mięśniowe sprawiało, że po prostu nie miała na to siły. Lekarze skierowali nas na szereg badań, w tym badania genetyczne. Trwały one trzy lata, w trakcie których wykluczano kolejne schorzenia.

W genach zapisane jest praktycznie wszystko – nasz wygląd, charakter, a nawet po części stan zdrowia. Okazało się, że to właśnie one warunkują zaburzenia, jakie pojawiały się kolejno w rozwoju naszego dziecka – opóźnienie mowy, łagodna zmiana dysmorficzna, autyzm z afazją oraz niepełnosprawność intelektualna.

Gabrysia jest cały czas rehabilitowana, uczęszcza na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju oraz turnusy rehabilitacyjne, które sprawiają, że robi duże postępy. Oczywiście, nadal „ma swój świat”, ale on coraz bardziej przypomina ten nasz. Lubi się bawić, sama tę zabawę organizuję, lubi dzieci, staje się coraz bardziej kontaktowa. Ogromne postępy zauważyliśmy po kompleksowym turnusie rehabilitacyjnym. Był to milowy krok dla Gabrysi i całej naszej rodziny.

Naszym celem i marzeniem jest kolejny taki turnus – czy pomożesz nam zebrać środki na taki wyjazd?

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 230zł / 7 000zł
0%
Pomogło osób: 8
Data zakończenia
2020-07-30
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Gabriela Mrozek
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Nałęczów

Ostatnie wpłaty

Anonim
200zł
Anonim
100zł
Anonim
20zł
xxxx
10zł
Szymon&Tymon
Trzymamy kciuki !
100zł
Anonim
200zł