Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Rowerek szansą na większą sprawność

Urodziłam się niepełnosprawna. Na świat przyszłam z niechcianym bonusem, przepukliną oponowo-rdzeniową. Od początku poruszałam się na wózku inwalidzkim.

Niestety, dorastanie okazało się być dla mnie równią pochyłą.

Kilkanaście lat temu miałam nadzieję, że los się odwrócił. Poznałam mężczyznę, który miał być moją opoką, oparciem, tą brakującą połówką, na którą czeka się całe życie. Radziliśmy sobie, on uczył się życia z moją chorobą, a ja uczyłam się, że nie jestem już sama. Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, lęk i radość naprzemiennie mieszały się ze sobą. Mimo obietnic, że będzie ze mną, że wspólnie będziemy wychowywać naszego syna i DAMY RADĘ, zostałam sama. Mój partner nie zdał najważniejszego egzaminu w życiu, oblał egzamin z dorosłości. Dzisiaj mój syn Brajan to nastolatek, w opiece nad nim pomagają mi rodzice, a on pomaga opiekować się mną.

Mieszkamy w małej miejscowości, takiej, w której nic się nie dzieje i wszędzie jest daleko. Chcę być aktywna, chcę podjąć pracę, być mamą, córką i pracownikiem. Jednak w mojej miejscowości nie mam możliwości znalezienia zatrudnienia. Wizyty u lekarzy specjalistów, pod których opieką jestem, również wymagają wyjazdów, czasami bardzo odległych. Nauczyliśmy się jednak żyć w tej miejscowości, która jest naszym małym światem. To tutaj wychował się Brajan.

Powoli tracę władze w nogach  są coraz słabsze  chciałabym temu zapobiec. Ugrać trochę czasu… rower stacjonarny jest mi w stanie pomóc i uchronić  przed całkowitą utratą władzy w nogach. Mam dla kogo żyć, walczyć by być jak najdłużej w miarę możliwości sprawna..

Samodzielnie jest to dla mnie nieosiągalny cel. Żyję ze skromnej renty, koszty leczenia obciążają mój budżet. Korzystam z pomocy rodziców, jednak czasami i to nie starsza…

 

Drodzy Państwo, proszę Was, pomóżcie mi uzbierać środki na zakup rowerku

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
0zł / 4 000zł
0%
Pomogło osób: 0
Data zakończenia
2022-10-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Brak wpłat.