Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Zakup podnośnika sufitowego dla Radka

Trudno uwierzyć, że to już 20 lat…

 

W 2003 roku Radek uległ wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznał obrażeń głowy – uraz czaszkowo-mózgowy z porażeniem spastycznym czterokończynowym. Początkowo 4 tygodnie przebywał w śpiączce. Kiedy zaczął wodzić wzrokiem za przedmiotem nasza radość była ogromna.

 

Radek ze względu na swoją niepełnosprawność potrzebuje pomocy w każdej codziennej czynności. Jest uzależniony od pomocy innych osób, szczególnie swojej mamy, która od samego początku opiekuje się nim całą dobę. Radek nie mówi – musiała więc nauczyć się porozumiewać z synem za pomocą specjalnej tablicy z wypisanymi literami w kilku rzędach.

 

Od samego początku Radek jest pod wspaniałą opieką, zarówno mamy, jak i rehabilitantów. Ile tylko mogą, jeżdżą na turnusy rehabilitacyjne do Zabajki w Złotowie. Radek bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczy  we wszystkich zajęciach, które aktywnie wypełniają każdy z dni turnusu. Rehabilitacja przez te wszystkie lata pomogła osiągać efekty, ale niestety tak potężny uraz nie da Radkowi w żadnym aspekcie życia być samodzielnym.

Choć mama Radka zrobiłaby dla niego wszystko – niestety powoli opieka nad nim staje się zbyt dużym obciążeniem dla organizmu. Czas płynie nieubłaganie. Radek i jego mama stają się coraz starsi.
Tego rodzaju opieka nad osobą dorosłą jest bardzo wymagająca – dźwiganie, przenoszenie, przekręcanie, przesiadanie – Radek z mamą nauczyli się radzić sobie z tym we własnym zakresie, chociaż z dnia na dzień jest to coraz bardziej uciążliwe. 

 

Może w tym pomóc zakup podnośnika sufitowego wraz z szyną, który znacznie poprawi bezpieczeństwo i jakość życia Radka i jego mamy.

Dodatkowo podnośnik pomógłby przy rehabilitacji – do polepszenia poczucia równowagi, nauki chodu, ćwiczeń przesiadania się, ćwiczeń przed lustrem czy na piłce. Otworzą się nowe możliwości rehabilitacji w domu.

 

Zachowanie sprawności mamy Radka to podstawa, żeby nadal mogła opiekować się synem podczas codziennych czynności.
Radek starał się o dofinansowanie do zakupu podnośnika sufitowego w PCPR, lecz w jego miejscu zamieszkania wnioski na ten cel obecnie nie są w ogóle przyjmowane do rozpatrzenia. 

 

W związku z tym nie pozostaje Radkowi nic innego, jak zwrócić się z apelem do Państwa o wsparcie zbiórki. Jest to jedyna możliwość na pozyskanie niezbędnych funduszy na zakup urządzenia, które odpowiada na indywidualne potrzeby Radka, jako osoby niepełnosprawnej o stopniu znacznym. 
Państwa wsparcie pozwoli na polepszenie stanu zdrowia oraz aktywności Radka, odciążenie jego mamy, a w przyszłości na większą samodzielność.
Za pomoc i wsparcie z góry dziękują Radek i jego mama.
Więcej informacji o Radku na: www.pomocdlaradka.pl
Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 570zł / 21 000zł
0%
Pomogło osób: 14
Data zakończenia
2024-09-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Buba
Zdrówka kolego
100zł
Kolega
200zł
Szymon Wodzisławski
100zł
Wiola
Radziu cały czas do przodu:) Walcz:)
100zł
Anonim
I do góry i do przodu!
20zł
Matt
500zł
Anonim
40zł
Kasia
100zł
Kolezanka ze szkoly
Powodzenia
200zł
Anonim
10zł
Kasia i Oliwka
20zł
Anonim
30zł
Anonim
100zł
Anonim
50zł