Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Przełajowy rydwan dla Królewny Antoniny

Tosia to wspaniała 7-latka. Pełna życia, energii, ciekawości świata i ciepła, którym zaraża wszystkich wokół. W tej małej główce schowana jest ogromna mądrość i chęć życia, ale i przyczyna jej niepełnosprawności. Tosia od dzieciństwa cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPDz). Ze względu na to, iż jest to porażenie czterokończynowe, czyli dotyka ono zarówno nóg, jak i rąk dziewczynka nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, jest całkowicie zależna od rodziców.

Mimo ograniczeń, które piętrzą się  w naszym życiu, nasza królewna nie chce zostać uwięziona w „pałacowej wieży” a poznawać świat, poznawać swoje królestwo. Od zawsze chce robić to, co inne dzieci – bawić się w domu, bawić się na dworze, poznawać, zwiedzać! My, jako rodzice staramy się to umożliwić. Oprócz rehabilitacji, która na co dzień jest w naszym życiu,  pływamy, chodzimy po górach, jeździmy pod namiot, wędrujemy po lesie, zbieramy grzyby, trenujemy bieganie, jazdę na kolarzówce lub jazdę na rolkach, jeździmy na rajdy – i to wszystko razem z Tosią. Czasami mierzymy się z ekstremalnymi sytuacjami, ale nie są dla nas przeszkodą, są wyzwaniem, z którym wspólnie potrafimy sobie poradzić!

Tosia staje się jednak coraz większa i cięższa, ciężej nam podróżować tak, jak dotychczas. Do tej pory królewna jeździła wózkiem biegowo/rowerowym firmy Thule, jednak staje się już za mały.

Musimy kupić większy wózek specjalistyczny. Jest to wózek xRover 3w1, który będzie zabezpieczał jej ciało przed nieprawidłowym ułożeniem i pozwoli na uczestnictwo w wielu wydarzeniach turystycznych, społecznych i sportowych. Jest to wózek, który pozwoli nam spacerować po nierównym, błotnistym terenie.  Wiąże się to z dużymi kosztami przerastającymi nasze bieżące zdolności finansowe. Taki wózek został wyceniony na kwotę 17 900 zł. Być może część uda nam się pozyskać z dofinansowania z NFZ i PCPR ale nadal pozostaje 10 000 zł do zapłacenia.

Dzięki wspólnemu bieganiu z tatą, Tosia zaczęła bardzo interesować światem, otoczeniem, a starty w zawodach stały się jej radością i pasją. Od zeszłego roku uczestniczyła wraz z tatą (jako pchaczem) w wielu imprezach biegowych. Za sobą mają np. uczestnictwo w Triathlonie w Mietkowie (niedaleko Wrocławia), Biegu Parami we Wrocławiu na 10km, Chodzieskiej Zadyszce (bieg na 10km), Orlen Paralympic Run 2021, czy Wałeckim Biegu Filmowym również na 10km. Tosia biega razem z tatą w różnych biegach charytatywnych, wspierając tym samym innych niepełnosprawnych i potrzebujących.W tym roku po zakupie wózka chcielibyśmy jako team spróbować swoich sił w większych imprezach sportowych typu półmaraton, duathlon i triathlon, jak również uczestniczyć w innych wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych. Wszystkim, którzy zechcą dorzucić swój grosz, mówimy wielkie DZIĘKUJĘ i niech los odda Wam w dwójnasób.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
8 120zł / 10 000zł
0%
Pomogło osób: 44
Data zakończenia
2022-06-30
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Antonina Czech
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Miroslawiec

Ostatnie wpłaty

Anna Dzierżęga
Tosiu świat należy do Ciebie ❤️
200zł
Anonim
Ściskamy mocno-mocno!
100zł
Katarzyna Tomiec
Pomagam
50zł
A
20zł
Marcin
Powodzenia na zawodach!
50zł
Tośka, trzymam kciuki
50zł
Kama
Zdrówka i uśmiechu Tosienko. ♥️
50zł
EwkaP
64zł
Do góry nogami
Niech Ci Tosiu nowy rydwan służył jak najdłużej!
2 136zł
rumba
90zł