Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Pomóżmy Tomkowi w jego drodze po zdrowie

Choruję na: kurczowe porażenie połowicze (w trakcie diagnozy)

Zbieram na: turnus rehabilitacyjny w Zabajce.

Tomek wkrótce będzie w takim wieku, że będzie chciał przejść na drugi koniec świata, a my musimy zrobić wszystko, by nie ograniczyła go choroba – kurczowe połowiczne porażenie. Od pierwszych dni życia Tomka wiedzieliśmy, że z jego zdrowiem nie jest najlepiej, i że kolejne miesiące a może i nawet lata poświęcić będziemy musieli jego rehabilitacji.

Tomek urodził się o czasie. Czekaliśmy na niego pełne 9 miesięcy. Wszystkie wykonywane w trackie ciąży badania sugerowały, że na świat przyjdzie silny, zdrowy chłopiec. Urodził się jednak w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej. W pierwszych chwilach życia był reanimowany a w pierwszej dobie został przewieziony do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jeszcze dzisiaj zadajemy sobie pytanie, co się stało, w którym momencie, dlaczego… Co się stało, że dzisiaj jego teczka z dokumentacją wypełnia się kolejnymi wynikami, a nasze życie wypełnia walka o jego zdrowie.

Najprawdopodobniej coś wydarzyło się na porodówce – to nasze przypuszczenia, które wypowiadamy coraz głośniej. Przyczyna niepełnosprawności naszego synka jest jeszcze nieznana, nasz cel natomiast jest już określony – zrobimy wszystko, by odzyskać sprawność, która została mu zabrana.

Tomek czworakuje, samodzielnie wstaje, jednak każdy najmniejszy ruch okupiony jest ogromnym wysiłkiem, i widoczny jest niedowład. Na chwilę obecną wszystko zmierza w kierunku diagnozy kurczowego porażenia połowicznego oraz wodogłowia, w małej główce Tomka założono dren.

Nasz syn jest rehabilitowany od drugiego miesiąca życia – mówi mama Tomka. Jest opieką rehabilitantów, ale i moją – ja również każdego dnia ćwiczę, bo wiem, jak ważna jest systematyka i konsekwencja. Wiem też, że przed nami długa droga, ale patrząc na małe postępy, jakie robi Tomek wiem, że warto – bo go kocham i jeśli samodzielnie nie będzie mógł na drugi koniec świata, to dotrę tam razem z nim.

Bierzemy również udział w turnusach rehabilitacyjnych, którego koszty wynosi ponad 6 tysięcy zł. Postępy jakie obserwujemy po powrocie, są jednak bezcenne. Dlatego prosimy, pomóżcie nam Państwo, zawalczmy razem o Tomka i jego zdrowia!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
3 409zł / 6 500zł
0%
Pomogło osób: 86
Data zakończenia
2020-08-31
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Tomasz Gortatowski
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Iława

Ostatnie wpłaty

Anonim
5zł
Joanna Ragus
Na zdrówko!
165zł
Anna Kopaczewska
Film z bazarku-Jak wytresować smoka
20zł
Karolina maszkowska
10zł
Kamila
15zł
Anonim
Bazarek dla Tomeczka
60zł