Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Pomóżmy Kacperkowi w rozwoju

Co poszło nie tak? Nie wiem. Wiem jedynie, że podczas porodu Kacprowi zabrakło tego, co umożliwia życie – tlenu. Kacper od dnia narodzin walczy o to, by być jak inne dzieci w jego wieku. Choć każdego dnia walczymy o jego zdrowie, wiemy już, że musimy nauczyć się, jak pięknie różnić się od innych…

Od narodzin Kacpra minęło 10 lat. Czasami biorę w dłoń wyniki badań, zdjęcia USG, jakie wykonywane były w trakcie ciąży. Zastanawiam się, jak ciąża, która przebiegała książkowo, mogła zakończyć się niedotleniem i walką o życie. Do szpitala trafiłam dzień wcześniej – czułam, że coś jest nie tak. Przez 9 miesięcy, kiedy nosiłam Kacpra pod sercem, przyzwyczaiłam się do jego ruchów, do jego rytmu. Tamtego dnia było inaczej. Już w szpitalu okazało się, że serce mojego syna bije nieprawidłowo, serce kurczyło się coraz rzadziej… Mimo spadającego tętna lekarze nie zdecydowali się na wykonanie cesarskiego cięcia. Jeden dzień zadecydował o jego przyszłości. Podczas porodu doszło do niedotlenienia.

Lekarze wspominali, że nie wiadomo, czy Kacper będzie chodził, czy kiedykolwiek usłyszę jego głos. Wtedy wydawało mi się, że moja miłość wystarczy, że uzdrowię go, trzymając jedynie w objęciach.

Niestety, miłość matki, choć potrafi zdziałać cuda, w tym przypadku nie wystarczyła.

Kacper ma zaburzony rozwój psychoruchowy, obniżone napięcie kończyn dolnych i wzmożone napięcie kończyn górnych. Ma również zaburzenia mowy, koncentracji uwagi oraz niedosłuch. Jest pogodnym, urzekającym chłopcem, który kroczy dumnie przez świat, każdego dnia mierząc się ze skutkami błędów, jakie popełniono podczas jego narodzin.

Oprócz bajek i zabawek jego pokój wypełnia sprzęt do ćwiczeń. Oprócz zajęć w szkole- codzienna rehabilitacja i integracja sensoryczna, a oprócz kolegów i koleżanek – psycholodzy, logopedzi , pedagodzy. Zamiast walki ze smokami w dziecięcej wyobraźni, walka z chorobą w rzeczywistości… Codzienność Kacpra nie wygląda tak jak każdego innego 10-latka.

Kacper uwielbia majsterkować, lubi też wodę, wędkowanie… jest zawodnikiem olimpiad specjalnych w swojej szkole . W ramach zajęć ma narty, łyżwy, a wiosną i latem rolki. Uczęszcza też na basen. Jednak ze względu na pandemię praktycznie wszystkie zajęcia zostały zawieszone… Naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię oraz możliwość systematycznych ćwiczeń w domu.

Każdy z nas zna na pewno bajkę o złotej rybce, która spełnia trzy życzenia. Jednym z moich życzeń byłoby zdrowie dla mojego synka. Dlatego proszę, pomóżcie nam, by bajka okazała się rzeczywistością.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 176zł / 16 000zł
0%
Pomogło osób: 33
Data zakończenia
2022-12-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Dagmara-bazarek
10zł
Dagmara-bazarek
12zł
Magda B.
Dużo sił do walki!
100zł
Anonim
60zł
Anonim
Zdrówka życzę
7zł
Anonim
Powodzenia
7zł
Anonim
5zł
Pa Ti
za licytację bluzka plus czapeczka
18zł
Agnieszka spieniacz
70zł
Ewa
32zł