Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Pomóżmy Kacperkowi w rozwoju

Co poszło nie tak? Nie wiem. Wiem jedynie, że podczas porodu Kacprowi zabrakło tego, co umożliwia życie – tlenu. Kacper od dnia narodzin walczy o to, by być jak inne dzieci w jego wieku. Choć każdego dnia walczymy o jego zdrowie, wiemy już, że musimy nauczyć się, jak pięknie różnić się od innych…

Od narodzin Kacpra minęło 10 lat. Czasami biorę w dłoń wyniki badań, zdjęcia USG, jakie wykonywane były w trakcie ciąży. Zastanawiam się, jak ciąża, która przebiegała książkowo, mogła zakończyć się niedotleniem i walką o życie. Do szpitala trafiłam dzień wcześniej – czułam, że coś jest nie tak. Przez 9 miesięcy, kiedy nosiłam Kacpra pod sercem, przyzwyczaiłam się do jego ruchów, do jego rytmu. Tamtego dnia było inaczej. Już w szpitalu okazało się, że serce mojego syna bije nieprawidłowo, serce kurczyło się coraz rzadziej… Mimo spadającego tętna lekarze nie zdecydowali się na wykonanie cesarskiego cięcia. Jeden dzień zadecydował o jego przyszłości. Podczas porodu doszło do niedotlenienia.

Lekarze wspominali, że nie wiadomo, czy Kacper będzie chodził, czy kiedykolwiek usłyszę jego głos. Wtedy wydawało mi się, że moja miłość wystarczy, że uzdrowię go, trzymając jedynie w objęciach.

Niestety, miłość matki, choć potrafi zdziałać cuda, w tym przypadku nie wystarczyła.

Kacper ma zaburzony rozwój psychoruchowy, obniżone napięcie kończyn dolnych i wzmożone napięcie kończyn górnych. Ma również zaburzenia mowy, koncentracji uwagi oraz niedosłuch. Jest pogodnym, urzekającym chłopcem, który kroczy dumnie przez świat, każdego dnia mierząc się ze skutkami błędów, jakie popełniono podczas jego narodzin.

Oprócz bajek i zabawek jego pokój wypełnia sprzęt do ćwiczeń. Oprócz zajęć w szkole- codzienna rehabilitacja i integracja sensoryczna, a oprócz kolegów i koleżanek – psycholodzy, logopedzi , pedagodzy. Zamiast walki ze smokami w dziecięcej wyobraźni, walka z chorobą w rzeczywistości… Codzienność Kacpra nie wygląda tak jak każdego innego 10-latka.

Kacper uwielbia majsterkować, lubi też wodę, wędkowanie… jest zawodnikiem olimpiad specjalnych w swojej szkole . W ramach zajęć ma narty, łyżwy, a wiosną i latem rolki. Uczęszcza też na basen. Jednak ze względu na pandemię praktycznie wszystkie zajęcia zostały zawieszone… Naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię oraz możliwość systematycznych ćwiczeń w domu.

Każdy z nas zna na pewno bajkę o złotej rybce, która spełnia trzy życzenia. Jednym z moich życzeń byłoby zdrowie dla mojego synka. Dlatego proszę, pomóżcie nam, by bajka okazała się rzeczywistością.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
785zł / 16 000zł
0%
Pomogło osób: 21
Data zakończenia
2021-12-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
Zdrówka
20zł
Anonim
20zł
Anonim
50zł
Anonim
Zdrówka!
10zł
Anonim
Zdrówka
20zł
Anonim
.
5zł
Anonim
pomagajmy
35zł
Anonim
25zł
Sylwia
Jesteś dzielna kobietą
10zł
Są dobrzy ludzie na tym świecie ,na pewno damy radę zebrać
100zł