Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

POMÓŻ MI BYĆ AKTYWNYM TATĄ DLA MOJEGO SYNKA !

Schorzenie : Mózgowe Porażenie Dziecięce – spastyczne, czterokończynowe

Zbieram na : przystawkę hybrydową do wózka inwalidzkiego

Nie zagram w piłkę, nie pobiegnę, ba – nawet nie pójdę na spacer ale uczynię wszystko, by dla mojego nowonarodzonego synka być aktywnym tatą, takim „pełną parą”. Od urodzenia choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce, od kiedy pamiętam marzyłem o założeniu własnej rodziny, od kiedy jest z nami upragniony synek wiem, że marzenia są po to, by je spełniać.

Nazywam się Krzysztof. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem kończyn dolnych. Pamiętam swoje dzieciństwo, pytania innych dzieci „mamo, a dlaczego ten chłopiec nie rusza nóżkami”?, pamiętam żmudny rytm dnia wyznaczany przez godziny rehabilitacji i konsultacji w poradniach specjalistycznych.

Dzisiaj jestem dorosłym mężczyzną, poruszam się na wózku inwalidzkim. Niestety, mojej jednostce chorobowej towarzyszy również wzmożone napięcie mięśni, które znacznie utrudnia mi codzienne funkcjonowanie i swobodne poruszanie się. Mimo trudności z jakimi muszę się mierzyć na co dzień, udało mi się spotkać cudowną kobietę – Monikę, z którą mimo, że nadal wyłącznie z pozycji siedzącej poznaję i odkrywam świat, z którą wspólnie pokonujemy kolejne stawiane przed nami wyzwania, i z którą kilka lat temu, przysięgliśmy sobie przed Bogiem chronić danej nam miłości.

W lutym tego roku, spełniło się moje, Nasze największe marzenie – zostaliśmy rodzicami, nasz cały świat zmieścił się w dwóch dłoniach. Franek okazał się małym cudem, który każdego dnia zachwyca nas coraz bardziej, który każdego dnia stawia przed nami nowe wyzwania.

Wiem, że nie zagram z nim piłkę, że to nie ja będę uczył go stawiać pierwsze kroki, że to być może nie ja będę odbierał go z przedszkola po ciężkim dniu… , ale zrobię wszystko, by jak najdłużej być dla mojego synka aktywnym tatą, najwspanialszym ojcem, jakim potrafię być.

Na dzień dzisiejszy nawet dłuższy, wspólny spacer jest dla mnie nie lada wyczynem. Dlatego zaczęliśmy szukać innego rozwiązania, którym okazała się specjalistyczna przystawka do wózka.

Zakup takiego urządzenia o napędzie hybrydowym do wózka inwalidzkiego znacznie ułatwiłby mi funkcjonowanie w życiu codziennym. Mógłbym posadzić Franka na kolanach i nie zważając na odległość od bramy na podwórko, pojechać z nim na spacer. Nie ukrywam, że posiadanie takiej przystawki sprawiłoby, że byłby on dla mnie nie wyzwaniem tylko wielką przyjemnością . Niestety zakup takiej przystawki na dzień dzisiejszy to około 20 tysięcy złotych, co całkowicie przekracza możliwości finansowe moje i mojej rodziny.

Dlatego też zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w sfinalizowaniu zakupu tak bardzo upragnionej przeze mnie przystawki. Pozwoli mi to realizować się na różnych płaszczyznach życia zarówno prywatnego, społecznego jak i zawodowego. A co najważniejsze, pozwoli mi to poczuć się wolnym człowiekiem , którego nie ogranicza niepełnosprawność. Pozwoli mi również spełniać się jak najlepiej w roli ojca , poznając wraz z moim synkiem piękno tego świata, który nas otacza. Wierzę w to że nie ma rzeczy niemożliwych w życiu, co staram się na każdym kroku udowadniać . Wierzę również w to, że otacza mnie bardzo wielu ludzi o dobrym sercu, dla których moja prośba nie zostanie obojętna .

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
4 692zł / 20 000zł
0%
Pomogło osób: 63
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Krzysztof Mincer
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Złotów

Ostatnie wpłaty

Anonim
25zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł
Anonim
100zł
Anonim
Marzenia są po to by je spełniać ! Nie pozostańmy obojętni !!! 5zł od każdego mieszkańca Złotowa :-)
300zł
Anonim
Powodzenia w zbiórce.
50zł