Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Nowy laptop oknem na Świat Piotra

Jestem Piotrek mam 27 lat od urodzenia zmagam się z ogromnymi przeciwnościami losu jakie stawia przede mną życie w postaci cierpienia i postępującej nieuleczalnej Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a, która odebrała mi dar samodzielności i 100 procentowej sprawności. Choroba ta występuje tylko u chłopców raz na 3500 urodzeń.

W początkowym stadium pojawiają się problemy z chodzeniem częstymi upadkami, męczeniem się itp. Odkąd skończyłem 9 lat poruszałem się na wózku inwalidzkim, potem doszły przykurcze, skrzywienie kręgosłupa, utrata masy mięśniowej, wykrzywienie stóp i rąk. Obecnie zanik mięśni tak postąpił, że na dzień dzisiejszy przykuty jestem do łóżka,  mam peg-a, respirator 24h (należę od 2008 roku do domowego hospicjum Sue Ryder), jestem cewnikowany, oraz mam problemy z jelitami przez, co często ląduje w szpitalu z niedrożnościami.

Nauczyłem się żyć z niepełnosprawnością godząc się ze swoim losem, gdyż życie choć trudne i okrutne, to piękne. Płacz, rozpacz, smutek nic tu nie da,więc cieszę się każdym dniem, chwilą.

Mieszkam z rodzicami i rodzeństwem, ponieważ mam tylko najbliższych, którzy są przy mnie zawsze i wszędzie. Niestety albo stety całodobowo jestem zależny od nich dosłownie, w każdej czynności trzeba mi pomóc, bo sam nic nie zrobię.

Rzadko odwiedzają mnie znajomi, również rzadko wychodzę poza dom z powodu słabej odporności i szalejącego Covida, strasznie się boję różnych infekcji. Moja codzienność wygląda tak, że przebywam przed laptopem lub telewizorem przeglądając portale społecznościowe, słuchając muzyki, oglądając filmy, seriale, formułę 1, różnego rodzaju programy naukowe oraz czytając przeróże wiadomości ze świata i nauki.

Utworzyłem zbiórkę, ponieważ chciałbym zakupić laptop Asus ProArt StudioBook Pro 16 Oled, który jest i będzie dla mnie oknem na świat, odskocznią od rutyny.

Zakup takiego laptopa wiąże się z wysokimi kosztami, to około  17 tysięcy złotych-na dzień dzisiejszy, (wzrosła cena 🙁 niestety)więc nie stać mnie ani moich bliskich na taki zakup.

Ludzi o dobrym sercu serdecznie proszę o wpłaty, aby spełnić moje marzenie.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
13 400zł / 18 000zł
0%
Pomogło osób: 135
Data zakończenia
2022-08-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Marek
Powodzenia!
50zł
Maja Ruszkowska
50zł
Wojowniku cel jest bliski
100zł
Trzymaj się
100zł
David
Masz to Piotrek;)
270zł
Ewelina
Powodzenia! :)
100zł
Anonim
50zł
Katarzyna
Pozdro!
100zł
Małgorzata
Powodzenia
100zł
Zbigniew
Życzę Wszystkiego co Najlepsze ;)
50zł