Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

21 razy mocniej – tak bardzo Cię kochamy Oliwierku

Gdy dowiedzieliśmy się, że nasz ukochany synek ma być chory, zareagowaliśmy tak jak każdy rodzic – szokiem. Gdy po kolejnych badaniach podejrzenie się sprawdziło, przyszły rozpacz i strach. A potem setki pytań. Jakie będzie moje dziecko? Jak będzie mu się żyło? Czy nie będzie cierpieć? Czy będzie kiedykolwiek samodzielne? Czy ja dam sobie radę? Jak będzie wyglądać moje życie? Nie miałam wątpliwości tylko w jednej kwestii, bo była dla mnie oczywista – że urodzę mojego synka i będę go kochać ze wszystkich sił.

Oliwier urodził się z Zespołem Downa oraz wadą serca, która na szczęście z czasem zaniknęła.

Czy się bałam? Bardzo. Dziś wiem, że takie dzieci są inne, wyjątkowe… Mają wyjątkowe potrzeby. I trzeba też je wyjątkowo kochać i wyjątkowo o nie dbać. Mocniej. Czasami jest trudno, bardzo, ale każdy uśmiech Oliwiera wynagradza mi wszystko…

Oliwier był rehabilitowany od 10 miesiąca życia. Nikt wcześniej nie podpowiedział, że należy, a my przerażeni, młodzi rodzice błądziliśmy w tej nowej rzeczywistości. Zaczął chodzić, gdy miał dwa latka, cały czas jednak ma niskie napięcie mięśniowe oraz niedosłuch. Od 7 roku życia przebywa w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, z którego przyjeżdża na weekendy. Nauczył się tam być prawie samodzielny, nauczyciele są bardzo cierpliwi, wyrozumiali, dzięki czemu zdobył wiele nowych umiejętności. Cały czas jest też pod opieką logopedy oraz rehabilitanta. Duże efekty zauważyliśmy po pobycie na turnusie rehabilitacyjnym – naszym marzeniem jest kolejny taki turnus.

Oliwier ma 4 rodzeństwa, każdemu z nich chcemy zapewnić jak najlepsze warunki. Potrzeby Oliwiera są szczególne, wiążą się też ze szczególnymi wydatkami, na które nie mamy środków. Dlatego prosimy Państwa o pomoc w spełnieniu marzenia o turnusie.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
80zł / 8 000zł
0%
Pomogło osób: 3
Data zakończenia
2022-06-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
50zł
Anonim
10zł
Kocham Cię
20zł