Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Nie wystarczy mi sama determinacja, by odzyskać sprawność

 

Schorzenie: amputacja lewej nogi i częściowa prawej stopy

Cel: leczenie i rehabilitacja oraz zakup protezy

“W przyszłym sezonie, chcę znowu pływać” – to pierwsze słowa, które Tomasz skierował do lekarza operującego go, wkrótce po wypadku.

Jestem sportowcem od dzieciństwa, w naszym domu stoją puchary, które udało mi się zdobyć w regatach. Zajmują już dwie szafy. Wierzę, że mimo tego co wydarzyło się w sierpniu, potrzebna będzie kolejna, na te, które jeszcze uda mi się zdobyć.

Tomek to 50-letni przedsiębiorca. Prowadzi wraz z bratem firmę, która produkuje czapki. W sierpniu cały zakład miał urlop, dla wszystkich był to czas, w którym mieli wypocząć. Dzień przez powrotem całego zespołu do pracy, Tomasz postanowił przygotować zakład, sprawdzić maszyny. Do tego potrzebne było włączenie kompresora sprężonego powietrza dla maszyn prasujących. Kompresor wybuchł.

Dagmara, żona Tomka również pracuje w rodzinnej firmie. Tego dnia myśleliśmy już o powrocie do pracy – wspomina – nie pierwszy raz przygotowywaliśmy cały sprzęt, linię produkcyjną. Huk, brzdęk tłukącego się szkła – a potem głucha cisza, przerwały nasze prace. Nie miałam pojęcia co mogło się wydarzyć, przez myśl nie przeszło mi nawet, że chwilę później mój mąż stoczy walkę o życie.

Pobiegłam do budynku, wokół leżało szkło z wybitych szyb, porozrzucane sprzęty a między nimi Tomek, z nóg którego lała się krew. W szpitalu okazało się, że na szczęście wybuch nie spowodował uszkodzenia narządów wewnętrznych, jednak doszło do silnych obrażeń nóg, złamania żeber.

Obrażenia okazały się na tyle silne, że konieczna była amputacja lewej nogi pod kolanem. W prawej nodze doszło do rozległych złamań w obrębie śródstopia, co skutkowało amputacją dwóch środkowych palców oraz częściowo palca dużego. Dużym problemem jest też brak skóry na prawej stopie – jest zdarta do jej połowy, oraz bóle fantomowe.

Tomek przebywa w szpitalu w Bydgoszczy.

Dziś jest połowa listopada 2020 roku, żona szczęśliwa napisała ” po 10 tygodniach pobytu w szpitalu mąż jest w domu od trzech tygodni. 🙂

Nota bene, prawa stopa już prawie się zagoiła. Tydzień przed wyjściem ze szpitala zrobili mężowi przeszczep skóry . Przyjął się prawie cały,  został już tylko mały kawałek do zagojenia.

27 listopada mamy pierwszą wizytę u fizjoterapeuty w firmie protezującej. Obejrzy prawą stopę i powie jakie ćwiczenia mąż ma robić, żeby nie obciążać za bardzo śródstopia ale stawiać już pierwsze kroki i będziemy też podchodzić do tematu protezy lewej nogi.
Mąż w domu radzi sobie bardzo dobrze, powolutku próbuje nawet stawać o kulach.
Chociaż są dni lepsze i gorsze to jesteśmy dobrej myśli, a widok uśmiechniętego i walczącego męża dodaje mi sił. :)”

Byłem i jestem pogodnym człowiekiem, niegdyś to ja pomagałem innym, dzisiaj wiem, że sam tej pomocy potrzebuje. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu, bez żeglarstwa – to moja pasja. Wiem jednak, że zanim wrócę na jacht, najpierw muszę stanąć mocno na ziemi po wypadku.

Niestety aby się to spełniło oprócz determinacji i siły Tomasza potrzebnych jest dużo środków finansowych.

Rehabilitacja i leczenie, oraz zakup specjalnej, sportowej protezy to koszt ok 200 000 zł.

Marzenia są darmowe, ale ich spełnienie często kosztowne. Moim marzeniem jest wrócić do pracy, zadbać o rodzinę i powrócić do pasji, jaką jest żeglarstwo, potrzebuję jednak Waszej pomocy.

Ewentualne dane do przelewu-

25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
W tytule przelewu wpisać należy: darowizna Tomasz Szychowiak

Dla operacji zagranicznych SWIFT CODE GBWCPLPP

Ostatnie osiągnięcia to :

26-28.06.2020 XXII Anwil Cup 2020, debiut w klasie micro na II miejscu, zaraz za 9-krotnym Mistrzem świata

2019r. Błękitna Wstęga Balatonu na Węgrzech, II miejsce w klasie Yardstick

2018r. Błękitna Wstęga Balatonu na Węgrzech, I miejsce w klasie Yardstick

2008r. Zdobycie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

2014r. Zdobycie tytułu Mistrza Polski Jachtów Kabinowych

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
38 095zł / 200 000zł
0%
Pomogło osób: 142
Data zakończenia
2021-10-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
Do przodu, dajesz radę, Tomasz!
200zł
Anonim
10zł
Anonim
Od półtora roku jestem bezrobotny. Nie stać mnie na więcej. Przykro mi. Życzę wszelkiego powodzenia. Paweł
20zł
Anonim
Życzę sukcesów
300zł
Kentaki
Do przodu, dajesz radę, Tomasz!
200zł
Anonim
Jak potrzeba to pomagam zdrówka
300zł