Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Razem możemy więcej – Pomagamy Natalii

Natalia przyszła na świat o wiele tygodni za wcześnie. Ani rodzice, ani jej organizm nie był jeszcze na to gotowy. Urodziła się w 24 tygodniu ciąży. Na sali porodowej nie rozbrzmiał jej płacz, a przerażająca cisza, przerywana była popłochem lekarzy.

Nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co wtedy czułam – widząc, jak dziecko jest już na świecie, ale nie rusza się, nie krzyczy, nie płacze. Po kilku chwilach podszedł do mnie lekarz, kazał szybko nadać imię dziecku, bo może nie przeżyć – a ja nawet nie wiedziałam jeszcze, czy urodziłam synka czy córeczkę..

Natalia ważyła 680 gramów, w szpitalu spędziła ponad 4 miesiące aż do osiągnięcia wagi 2200 gramów. Przeszła ponad 30 operacji, w tym wycięcia części jelit, ponieważ doszło do martwiczego zapalenia. Przeszła też zabieg założenia zastawki, ponieważ choruje wodogłowie. Niestety w brzuszku Natalii są już zrosty po zabiegu usunięcia odcinka jelit. Dren umiejscowiono więc w sercu, w którym zrobił się zakrzep i nie możliwe jest jego usunięcie. Jej serce stało się tykającą bombą..

Zaczęła samodzielnie chodzić, gdy skończyła 8 lat. Nie radzi sobie jednak na schodach, czy na dłuższe dystanse. Jest stale rehabilitowana, aby nie stracić tego co osiagnęła a i mamy nadzieję na nowe umiejętności. Natalia uwielbia spacery, przyrodę. Najchętniej cały czas spędzałaby na dworze. Kocha też zwierzęta, jednak ze względu na częste wyjazdy nie mogą mieć żadnego. Mama wpadła więc na pomysł – odwiedzają schronisko i wyprowadzają psy na spacer! Natalia jest przeszczęśliwa! Schronisko jednak jest oddalone od domu. Podobnie, jak inne miejsca, z których często korzystają. Nie mamy samochodu – to znacznie utrudnia dotarcie w różne miejsca. Chcielibyśmy więc zakupić rower – riksze, żeby było łatwiej się przemieszczać. Jednak  zwyczajnie nas na nią nie stać.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
8 893zł / 20 000 zł
0%
Pomogło osób: 183
Data zakończenia
2022-06-30
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Natalia Dobska
  • Opiekun: Agnieszka Woźna- Pyszewska
  • Miasto: Piła
  • a.wozna@tarpil.pila.pl
  • 605159 434

Ostatnie wpłaty

Jolanta L.
Różaniec
20zł
Kasia Świergalska
Rózance 4 sztuki
64zł
Kasia Świergalska
Różaniec nr 1
17zł
SYLWIA Koc
Za różaniec
20zł
Angelika
Za książkę
30zł
SYLWIA Koc
Za różaniec
20zł
Angelika
Zapłata za Książkę
30zł
Sylwia
25zł
Ewa, puzzle
20zł
Justa
Parasolka
30zł