Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Rehabilitacja dla Miłosza

Rodzicom 8-letniego Miłosza nadal nie udało się poznać dokładnej diagnozy, która tłumaczyłaby stan zdrowia i trudności w rozwoju syna. Systematyczna rehabilitacja przynosi jednak postępy, dlatego tak ważna jest jej kontynuacja.

Historia jakich wiele: prawidłowa, zdrowa ciąża. Niecierpliwe oczekiwanie na pierwsze spotkanie, które decyzją lekarzy, ze względu na zahamowanie rozwoju płodu, zostało przyspieszone. Mimo że cesarskie cięcie przeprowadzono wcześniej, Miłosz urodził się jako zdrowy chłopiec, jednak ze względu na niską wagę urodzeniową zaraz po narodzinach zlecony został szereg badań.

Zdiagnozowana posocznica została szybko wyleczona, po trzech tygodniach mogliśmy więc pojechać do domu. Choć byliśmy pełni obaw o jego rozwój, wszelkie konsultacje lekarskie rozwiewały nasz lęk.

Serce matki podpowiadało mi jednak, że nie mogę uśpić czujności, że nie wszystko jest takie, jak być powinno. Wielu rodziców cieszyłoby się z tego, że ich dziecko jest spokojne, pozwala przespać noce. We mnie budziło to niepokój. Miłosz był bardzo cichym dzieckiem: nie płakał, sprawiał wrażenie niezaciekawionego światem. Nie miał też odruchu ssania. Przypominał lalkę, która położona w łóżeczku czekała na kolejne wzięcie na ręce.

Trafiliśmy do neurologa we Wrocławiu, który ocenił rozwój Miłosza na 6–tygodni, tymczasem nasz synek miał już wtedy 4 miesiące. Nie wiedzieliśmy, dlaczego tak jest, dlaczego nie rozwija się jak inne dzieci w tym wieku. Rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację, która trwa cały czas. Ruchowo Miłosz osiągnął bardzo dużo: chodzi samodzielnie, choć bardzo szybko się męczy. Intelektualnie funkcjonuje nieco słabiej – nie zdiagnozowano upośledzania umysłowego, jednak osiągane przez niego wyniki są w dolnej granicy normy. Komunikuje się za pomocą gestów, potrafi powiedzieć kilka pojedynczych słów.

Niedawno braliśmy udział w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym, który nie tylko poprawił stan zdrowia Miłosza, ale też sprawił, że chętniej zaczął ćwiczyć. Chyba dlatego, że sam widzi poprawę, że łatwiej mu się porozumieć z nami. Bardzo chcielibyśmy zapewnić mu stałą rehabilitację, jednak nie stać nas na to. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
1 215zł / 20 000zł
0%
Pomogło osób: 22
Data zakończenia
2021-07-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
100zł
Anonim
50zł
Powodzenia !!
110zł
Kochani Miloszek potrzebuje naszego wsparcia
50zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł