Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Milena zaraża empatią

Mózgowe Porażenie Dziecięce to schorzenie, pod którym może kryć się prawie wszystko – zaburzenia równowagi, zaburzenia mowy, widzenia aż po całkowitą zależność od bliskich osób. Każdy przypadek wygląda inaczej, jednak każdy wymaga uwagi, rehabilitacji by zawalczyć o jak najlepszą sprawność w przyszłości.

Milena od pierwszego oddechu musiała walczyć o życie. Zaraz po porodzie została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka. Miała bardzo duże problemy zdrowotne, urodziła się bez ciała modzelowatego, miała bardzo częste ataki padaczki. Jej dzieciństwo to wizyty u lekarzy, szukanie przyczyn, metod leczenia i dziesiątek pytań pozostawionych bez odpowiedzi.

Dzisiaj Milena ma 24 lata. Porusza się na wózku inwalidzkim, choć nie mówi, bardzo dużo jest w stanie zrozumieć. Ogromnym utrudnieniem, które siało spustoszenie w jej organizmie okazała się być padaczka. Bardzo trudno było nam znaleźć odpowiedniego neurologa, ponieważ większość z nich twierdziła, że „zna się wyłącznie na udarach”. Udało się jednak trafić na lekarza, który podjął się leczenia i widzimy już pierwsze jego skutki. Nowo wdrożone leki przeciwpadaczkowe wyraźnie zmniejszyły liczbę ataków. Milena zaczęła wykonywać bardziej złożone polecenia, stała się bardziej kontaktowa, funkcjonuje dużo lepiej.

Mamy ogromną nadzieję, że z czasem, gdy padaczka nie będzie już pustoszyć jej głowy, uda się jej poczynić jeszcze kolejne postępy.

Rehabilitację rozpoczęliśmy praktycznie od razu, zapewniliśmy jej wszystkie terapie, które byłyby w stanie jej pomóc. Staramy się też, by miała namiastkę życia, jakie mają zdrowe 24-latki, zabieramy ją na wyjazdy, wakacje, spacery. Szybko nawiązuje relacje, rozbudza w innych pokłady empatii.

Mimo swojej niepełnosprawności, ograniczeń z jakimi na co dzień się mierzy jest bardzo pogodną młodą kobietą, która ma jeszcze wiele do osiągnięcia. Poprawa zdrowia po dobraniu nowych leków, dała nam ogromne zasoby nowej energii i nadziei, że to dopiero początek jej postępów. Jednak by były one dalej możliwe, cały czas Milena musi być rehabilitowana. To ogromne koszty – koszt turnusu to ok 8 tysięcy, godzina zajęć z rehabilitantem to koszt 120 zł. Nie jesteśmy w stanie finansować tylu zajęć samodzielnie. Potrzebna jest pomoc – Twoja pomoc.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
2 030zł / 20 000zł
0%
Pomogło osób: 25
Zakończone
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

K
Scikamy xxx
400zł
Paweł Suzuki :)
Dużo zdrówka i uśmiechu na każdy dzień. Pozdrowienia od Pawła i Doroty.
100zł
Anonim
50zł
Fedirko
Dzięki Pani Małgosi
100zł
Gosia
50zł
Maria
Życzę Milence dużo zdrówka i radości ♥️
100zł
Wracaj do zdrowia
100zł
Wojtek P
100zł
Lw
Pozdrawiam
100zł
Anonim
50zł
Marek
50zł
Iwona
50zł
Bodek
50zł
Kuba
50zł
Dorota
Team Urszuli ❤️
50zł
Karolina
Od Ulki jestem
50zł
Hania
❤️
100zł
Ania
50zł
Anonim
Uda nam się
10zł
Aga
Dużo zdrówka
100zł
Paula Grk
50zł
Mart
❤️❤️
50zł
Anja
❤️
20zł
Anonim
100zł
Anonim
Dużo zdrówka
100zł