Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Marzenie Runnerów

Zbieramy na wyjazd naszej reprezentacji do Danii na Międzynarodowe Zawody RaceRunning w Kopenhadze.

Marzenie podopiecznych fundacji Złotowianka wycenione zostało na 25 tys. zł – taki jest koszt wyjazdu naszej reprezentacji do Danii na Międzynarodowe Zawody RaceRunning w Kopenhadze. W zeszłym roku nasi zawodnicy wrócili do kraju z 3 medalami: 2 były złote, 1 srebrny. To nie medale były jednak najważniejsze. Najcenniejsze były emocje, które przyjechały razem z nami. Waleczność, zaangażowanie i hart ducha – tego od naszych niepełnosprawnych sportowców mogliby się uczyć zawodowcy.

Co RaceRunning ma wspólnego ze Złotowianką?

RaceRunning to sport przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością, który do Polski przybył z Danii właśnie dzięki nam. Biegacze poruszają się na trójkołowych rowerach biegowych (bez pedałów). Jest to doskonała forma rehabilitacji, relaksu, ale przede wszystkim jedna z niewielu możliwości uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne. Obecnie w Polsce działają dwie sekcje RaceRunning, utworzone przez naszą fundację – w Pile oraz w Złotowie, a także stworzona pod patronatem Złotowianki sekcja w Rzeszowie. Zawodnicy należący do naszych sekcji raz w tygodniu podczas treningów szkolą swoje umiejętności, integrują się, ćwiczą – mają szansę poczuć się docenionymi, zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i poznać swoje możliwości.

Miłość od pierwszego przejazdu

Wierzymy w nią czy też nie, miłość od pierwszego spotkania się zdarza. W naszym przypadku to miłość od pierwszego odepchnięcia, od pierwszego zrobionego metra. Większość naszych zawodników po pierwszej „przymiarce” do mobileRa połyka bakcyla pasji i sportowej rywalizacji, a zespół trenerów dwoi się i troi, by wieści o naszych rowerach dla niepełnosprawnych trafiły do każdego, dla kogo mogą stać się pasją, formą rehabilitacji, pomysłem na życie.

W Polsce jest niewiele miejsc, w których osoby z niepełnosprawnością mogą poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Dlatego też RaceRunning cieszy się dużym zainteresowaniem innych organizacji, które planują w przyszłości utworzyć sekcje w różnych częściach kraju. Nasi trenerzy – młody, wykwalifikowany zespół – przemierzają cały kraj, umożliwiając osobom z niepełnosprawnością poznanie tej dyscypliny sportu. RaceRunning trafił na listę sportów paraolimpijskich, tak więc nasi zawodnicy mają realne szanse, by już za kilka lat na ich szyjach zawisły olimpijskie medale.

Potrzeba 20 tysięcy złotych, by nasi zawodnicy w lipcu mogli rywalizować z najlepszymi, by całoroczny trud i wysiłek wkładany w treningi przyniosły spełnienie ich marzeń. Szansę na wyjazd otrzyma 3 zawodników i 3 trenerów. 20 tysięcy to 3 spełnione marzenia, 3 nadzieje na zwycięstwo i 3 serca, szybciej bijące przed startem.

Każdy z NAS, każdy z WAS ma szansę pomóc spełnić marzenie naszych niepełnosprawnych.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
155zł / 25 000zł
0%
Pomogło osób: 3
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Drużyna RaceRunning
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Złotów

Ostatnie wpłaty

ANNA
Pozdrawiam i życzę dużo siły i dobrej motywacji. Anna
50zł
Kk
100zł
Wiatrosia
5zł