Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Marysia potrzebuje rehabilitacji

Odejście wód płodowych w 18 tygodniu ciąży nie zwiastowało niczego dobrego… Całe szczęście ciążę udało się jeszcze donosić do 25 tygodnia – dzięki temu Marysia przeżyła. Była maleńka jak okruszek, przez trzy miesiące przebywała w szpitalu, walcząc o każdą chwilę tu, na świecie. Dzisiaj Marysia potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by móc walczyć ze skutkami wcześniactwa.

1 stycznia 2013 – tego dnia urodziła się Marysia. Ważyła zaledwie 800 gramów – mniej niż jej pierwszy pluszowy miś. Jeszcze będąc w szpitalu zdiagnozowano: encefalopatię okołoporodową (skrajne wcześniactwo i niedotlenienie wewnątrzmaciczne), zapalenie płuc, niedrożność przewodu pokarmowego, niedokrwistość wcześniaczą, niedoczynność tarczycy… Od pierwszych dni życia walczyła z wieloma groźnymi przeciwnikami. Przeszła też kilka poważnych operacji. Marysia bardzo chciała żyć, a my wiedzieliśmy, ze musimy zrobić wszystko by jej życie było jak najlepsze!

U Marysi zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe w stopniu umiarkowanym, a także od urodzenia opóźniony rozwój psychomotoryczny i objawy uszkodzenia CUN, przez co pozostaje pod ciągłą opieką wielu specjalistów: neurologa dziecięcego, psychologa, rehabilitanta, logopedy, okulisty, laryngologa, pediatry… Dziewycznka nie mówi i nie chodzi, potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach. Niestety NFZ refunduje tylko 1 godzinę rehabilitacji tygodniowo, co jest kroplą w morzu potrzeb Marysi, która wymaga stałej wielospecjalistycznej rehabilitacji, bez której straci wszystko to, co udało jej się z takim trudem wypracować.
Przeszłyśmy z Marysią bardzo wiele trudnych chwil. Wygrałyśmy walkę o życie i to jest najważniejsze, że dzisiaj jest z nami. Niestety wciąż musimy walczyć o jej zdrowie, ponieważ wcześniactwo pociągnęło za sobą bardzo przykre konsekwencje. Proszę Was o pomoc, bym mogła zapewnić Marysi jak najlepsze życie…

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
0zł / 6 700zł
0%
Pomogło osób: 0
Data zakończenia
2022-08-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Brak wpłat.