Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Na leczenie dla Małgosi

Zespół Devica – dwa słowa, które wywróciły mój świat do góry nogami. To postępująca rzadka choroba zapalna układu nerwowego o charakterze demielinizacyjnym, w której dochodzi do niszczenia osłonek mielinowych komórek nerwowych, zniszczenia rdzenia kręgowego i nerwów wzrokowych. Marzę, by jeszcze było dobrze, marzę, że choroba odpuści, a ja będę mogła cieszyć się życiem, nie myśląc o tym, że w moim ciele jest tak trudny przeciwnik…

Każde zapalenie w nerwach wzrokowych i w kręgosłupie, powoduje blizny, ślady, które są nieodwracalne. Na moją chorobę nie ma lekarstwa, są jedynie leki, które mogą zatrzymać jej postęp. Zabiera mi sprawność, zabiera mi siły…

Kolory tracą kontrast, są bardzo jasne. Spada ostrość widzenia, a ból gałek ocznych, o którym na co dzień nawet nie myślimy sprawia ogromny ból… Choroba powoduje też szkody w rdzeniu kręgowym. Zapalenie w rdzeniu ogranicza ruchy ciała, mięśnie są bardziej spięte na całym tułowiu, na nogach. Siła mięśniowa jest osłabiona. Pojawia się prąd, wzdłuż kręgosłupa przy schylaniu. Nogi i ręce drętwieją, mrowieją, zaburzone jest czucie.

Aby zadbać o jak najlepszą sprawność, chodzę na 3 różne terapie. Aby spięcia nie były jeszcze bardziej bolesne, chodzę do fizjoterapeuty, aby rozluźnić mięśnie.

Żeby nie tracić siły mięśniowej, ćwiczę ze specjalnym indywidualnym trenerem, aby zachować ciało w lepszym stanie. Trener jest doświadczony w tym i wie, które ćwiczenia mogę wykonać, aby mi nie zaszkodzić. Chodzę także na terapię powięziowo – mięśniową lub na terapię czaszkowo-krzyżową, która również kosztuje 100 zł na tydzień.

3-4 terapie na cały tydzień to 320-420 zł, plus dodatkowo leki, które biorę na miesiąc.

Koszty stają się nie do udźwignięcia, nie ma jednak leku, kapsułki o magicznej mocy, tylko systematyczna rehabilitacja jest w stanie pomóc mi utrzymać sprawność.

Proszę pomóż mi o nią zawalczyć.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
9 166zł / 24 000zł
0%
Pomogło osób: 115
Data zakończenia
2022-03-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Kasia
20zł
Anonim
10zł
Ewelina Dąbrowska
Całym sercem jestem z Tobą
100zł
Wracaj do zdrowia
50zł
Trzymaj się
10zł
Niech szybciej wracaj do zdrowia
20zł
Anonim
Dużo zdrowia!
20zł
Anonim
1 500zł
Wracaj do zdrowia i uwierz w siebie
50zł
Anonim
100zł