Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Nie przekreślajmy Ksawerego

Przez całe 9 miesięcy byłam pewna, że wszystko dobrze się skończy. Nawet jeszcze w trakcie porodu miałam taką nadzieję – bo zdaniem lekarzy przebiegał prawidłowo. Jako matka jednak czułam, że mija się to z prawdą. Gdy zobaczyłam Ksawergo miał zasinioną połowę szyi i główkę, przekrwione gałki oczne. Lekarze nie dawali jednak żadnych zaleceń, nie udzielali informacji a na wypisie widniały jedynie słowa „okołoporodowy uraz twarzy”.

Przez pierwszy miesiąc życia ciągle płakał, sami jednak myśleliśmy, że to kolka, jakiś ból brzuszka – że to minie. Gdy miał niespełna 2 miesiące okazało się, że ma dwie współistniejące wady serca. Nie mając jeszcze 6 miesięcy przeszedł operację na otwartym sercu. Czas mijał a nam przybywało kart, wypisów szpitalnych. Z czasem okazało się, że Ksawery ma wzmożone napięcie mięśniowe, oraz znaczące problemy gastryczno-jelitowe, zaburzenia integracji sensorycznej. Wypróżnial się jedynie po lekach, i to z wielkim trudem. Ma również lekki niedosłuch, wadę wzroku i astygmatyzm oraz dwie wady nerek wrodzone, prowadzace do ciągłych infekcji ukladu moczowego.

Co roku mierzyć musieliśmy się z nowymi diagnozami, okazało się również, że Ksawery ma padaczkę atypową – najprawdopodobniej podczas porodu doszło do niedotlenienia.

Ksawery dzielnie ćwiczy goniąc rówieśników. Jednak rozwojowo dzieli ich około 2 lat. Fizycznie jest praktycznie sprawny, jednak intelektualnie jest poniżej przeciętnej normy.

Zdiagnozowano autyzm, ADHD, trudności z emocjami, zaczął się okaleczać. Każdy nasz dzień to huśtawka emocji, ciężka praca na rehabilitacji i lęk – jak długo będziemy ją kontynuować, jak długo wystarczy nam funduszy…

Kiedy Ksawery pyta, dlaczego jest niepełnosprawny pęka mi serce. Nie wiem, nie umiem na to odpowiedzieć. Nie chce też by kiedyś spytał, „mamo, dlaczego nie jeździłem już na rehabilitację”?. Co wtedy będę miała powiedzieć…?

Dlatego proszę Państwa, z całego serca o pomoc finansową, która pomoże nam pokryć koszty ciągłej terapii.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
20zł / 8 000zł
0%
Pomogło osób: 1
Data zakończenia
2023-02-28
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Zbigniew Zakrzewski
Powodzenia Ksawery :)
20zł