Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Ma jeden chromosom za dużo, ale tyle samo chęci, by żyć- dziewczynka z bonusem

Hania to 10 letnia dziewczynka, która urodziła się z zespołem Downa. Jak sama nazwa wskazuje jest to zespół wad wrodzonych, wywołany nieprawidłowością w ilości chromosomów. Przekłada się to za niewłaściwe funkcjonowanie organizmu, a w konsekwencji na szereg zaburzeń rozwojowych.

W chwili obecnej najbardziej doskwiera nam skolioza neurogenna i hiperboliczność stawowa z powodu elastyczności tkanek miękkich. Hania to mały człowiek guma. Problemy z utrzymaniem równowagi i koordynacji, uniemożliwiają pozyskanie takich umiejętności choćby jak jazda na rowerze, na dwóch kółkach.

Kolejnym wyzwaniem jest afazja motoryczna (opóźniony rozwój mowy). Hania porozumiewa się werbalnie, ale komunikuje się składając maksymalnie dwuwyrazowe komunikaty, często wspiera się gestami, zastępując nimi słowa. Jej mowa bywa niezrozumiała dla innych, co najbardziej doskwiera w jej relacjach z rówieśnikami.

Moja córka to tytan pracy. Praktycznie od urodzenia poddawana jest różnego rodzaju terapiom i zabiegom, które mają poprawić komfort jej codziennego życia. Nie zawsze są to dobre dni, zdarzają się słabsze, pełne zniechęcenia, okresy buntu. Na szczęście tak szybko jak się pojawiają, mijają i Hania zabiera się do pracy. Jako mama jestem z niej dumna, bo wiem ile wysiłku musi włożyć w swoje starania.

Szansą na lepsze jutro dla Hani jest systematyczna rehabilitacja, tylko ona przybliża ją do samodzielności. Większość wizyt lekarskich, zabiegów, terapii, w tym logopedycznej, pokrywam z własnych środków. Niestety dwutygodniowy pobyt dziecka z opiekunem na turnusie rehabilitacyjnym kosztuje obecnie 8100 zł. Jest to kwota, która aktualnie wykracza poza moje możliwości finansowe. Stąd pomysł zbiórki.

Wszystkim osobom, które zechciałyby nas wesprzeć w walce o lepsze jutro, serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Mama Hani

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
4 700zł / 9 000zł
0%
Pomogło osób: 36
Data zakończenia
2022-08-19
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Kasia W.
Trzymam kciuki Kasieńko.
100zł
Wujek Daniel :)
500zł
Dużo zdrówka i radości
50zł
Agnieszka
100zł
Anonim
100zł
Ewelina
Dla Hani
50zł
Anonim
100zł
Anonim
200zł
Anonim
100zł
Anonim
50zł