Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Gabrysia + 1 chromosom

Nie wiem, czy schorzenie Gabrysi nazywać wadą, chorobą? Ma po prostu o jeden chromosom więcej…

O tym, że Gabrysia może nie urodzić się zdrowa, dowiedziałam się w 36 tygodniu ciąży. Po kolejnym „rutynowym” USG lekarka prowadząca zadzwoniła z informacją, że „coś się jej nie podoba”. Zostałam skierowana do Poradni Wad Płodu. Wykonane tam badania zapoczątkowały zupełnie nowy rozdział naszego życia.

Niezmąconą radość z oczekiwania na narodziny dziecka przerwał strach. Dowiedziałam się, że urodzę dziecko z Zespołem Downa. Stres, ból, morze wylanych łez… Bałam się, co będzie z moją córką? Jak będzie się rozwijała, czy będzie kiedykolwiek samodzielna? Czy sobie poradzi? Czy ja sobie poradzę…?

Poród odbył się w Poznaniu, gdzie otoczona byłam opieką specjalistów. Gabrysia urodziła się w ciężkiej zamartwicy, nie oddychała… Rozpoczęła się walka o jej życie. Okazało się również, że ma zrośniętą dwunastnicę, nie można było jej karmić. Konieczna była operacja, którą wykonano w drugiej dobie życia. W szpitalu spędziliśmy miesiąc. Potem zmierzyć się musieliśmy z codziennością…

Gabrysia rozpoczęła rehabilitację jako 2-miesięczne dziecko.

Jest pod stałą opieką różnych specjalistów: neurolog, kardiolog, okulista…

Zespół Downa to wielka tajemnica. Wszyscy wiemy, jak takie dzieci wyglądają, jak wielkie mają serca i jak kochanymi są osobami. Nie znają fałszu, zakłamania. Trudno znaleźć bardziej autentycznych ludzi, którzy doceniają każdą drobnostkę i cieszą się z najmniejszych nawet drobiazgów. Żeby jednak mogły być w jak największym stopniu samodzielne, potrzebne są godziny spędzone na zajęciach rehabilitacyjnych…

Dziwnie jest przeliczać czas na pieniądze albo raczej pieniądze na czas. Czas, jaki możemy ofiarować córce na rehabilitacji, u logopedy.. Czas, jaki przybliża ją do samodzielności.

Początkowo dawaliśmy sobie radę, jednak wszystkie oszczędności pochłonęła rehabilitacja. Gabrysia ma dopiero 19 miesięcy, przed nią lata życia, w których chcemy, by była jak najbardziej samodzielna. Do tego potrzeba ogromu czasu – czasu z rehabilitantem, z logopedą… Czy pomożesz nam w walce o zdrowie córki?

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
470zł / 15 000zł
0%
Pomogło osób: 10
Data zakończenia
2021-06-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Grażyna Zygmunt Piła
150zł
Anonim
20zł
Anonim
50zł
Anonim
30zł
Anonim
20zł
Anonim
35zł