Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Wesprzyjmy Filipa

Mijając się z nami na chodniku, mało kto jest w stanie rozpoznać, że nasz syn jest niepełnosprawny. Dopiero kiedy ktoś spędzi z nami trochę czasu, w domu, szkole, wtedy zauważa, że Filip jednak różni się od swoich rówieśników.

Filip urodził się „w punkt”, o czasie. Poród był jednak bardzo ciężki. Filip zatrzymał się w kanale rodnym, lekarze starali się wspomóc poród, w rezultacie jednak doszło do złamania obojczyka, a jego twarz pokryta była siniakami. Mimo to otrzymał 10 punktów w skali Apgar, a urazy, których doznał nie stanowiły dla lekarzy podstaw do dalszej diagnostyki.

Żyliśmy w przekonaniu, że mimo trudności podczas porodu, nasze dziecko jest zdrowe.

Nasz niepokój zaczęło jednak budzić to, że był wyjątkowo niespokojnym dzieckiem. Wraz z upływem miesięcy zauważaliśmy również, że jego rozwój zaczyna odbiegać od rozwoju rówieśników. Postanowiliśmy skonsultować się z neurologiem, który nie potwierdził naszych obaw. Jednak nie dawaliśmy za wygraną i sami zaczęliśmy rehabilitować synka.

Filip zaczął siedzieć dopiero, gdy miał 10 miesięcy, a chodzić gdy skończył dwa latka.

Dzisiaj, w wieku 12 lat Filip chodzi „normalnie”, ale w codziennych czynnościach wymaga pomocy. Nie zdaje sobie sprawy
z zagrożeń, nie potrafi ich przewidywać – co skutkuje częstymi urazami, kłopotami. Umysłowo rozwija się nieco słabiej, jest pod stałą opieką logopedy, psychologa oraz innych specjalistów.

Cały czas mama dokłada wszelkich starań, by Filip rozwijał się jak najbardziej jest to możliwe w jego przypadku. A jedynym marzeniem jest wyprowadzenie syna na tyle, aby mógł sobie radzić w dorosłym życiu. Nie ustaje w rehabilitacji i terapii, które są jednak kosztowne. Dlatego prosimy Państwa o pomoc.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
550zł / 8 000zł
0%
Pomogło osób: 8
Data zakończenia
2022-11-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
serce dla Filipa
100zł
Anonim
100zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł
Anonim
Zdrówka Filip!
100zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł