Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Schodołaz pomoże Ewie wyjść na spacer, a rehabilitacja usprawni

Co czuje matka, która patrzy na to, jak jej dziecko walczy z własnym ciałem? To potworne uczucie bezsilności… Chodzi przecież o moją ukochaną córeczkę, jej zdrowie i przyszłość! Robię, co tylko mogę, aby zapewnić jej szansę na jak najlepszy rozwój i sprawność.

Ewa urodziła się jako wcześniak w 7 miesiącu ciąży. Do tej pory pamiętam, jak maleńkie było jej ciałko. Córeczka była tak malutka, że bałam się nawet ją dotknąć, zastanawiając się, czy nie wyrządzę jej w ten sposób krzywdy. Od początku nie pozostawiano nam złudzeń – Ewa będzie potrzebowała rehabilitacji, długotrwałej, specjalistycznej – w innym przypadku nie będzie sama w stanie osiągnąć tego, co jej rówieśnicy. Pukaliśmy do drzwi gabinetów lekarskich, próbowaliśmy wielu metod terapii. Już w pierwszym roku życia rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację. Dziś córka ma 7 lat, ale w konsekwencji wszystkich komplikacji zdrowotnych jej rozwój jest znacznie opóźniony w stosunku do rówieśników. U Ewy zdiagnozowano wzmożone napięcie mięśniowe, nie porusza się samodzielnie – jeździ na wózku. Nie mówi, choć rozumie, co my mówimy do niej. Pokazuje, że chce pić, oglądać bajkę, obejrzeć książeczkę.

Radzimy sobie, choć nie jest to dla nas łatwe. Rehabilitacja pochłania ogromne koszty, a Ewę wychowuję samodzielnie. Jest coraz starsza, a co za tym idzie – coraz cięższa. Mieszkamy na 1 piętrze. Każde wyjście z domu wymaga zniesienia zarówno wózka, jak i Ewy. Gdy w domu nie ma moich rodziców, jesteśmy w nim uwięzione. Zima oraz pandemia pokazały nam, jak ciężko Ewa znosi brak możliwości wyjścia na dwór.

Ewa potrzebuje również środków na Turnusy rehabilitacjyjne, gdzie może ciężką pracą zdobywać nowe umiejętności.

Nikt z nas nie będzie młodszy, z upływem lat coraz trudniej będzie nam wychodzić na zewnątrz, dlatego chcemy zakupić schodołaz krzesełkowy, który pozwoliłby nam wyjść na dwór wtedy, kiedy chcemy! Jego koszt to 10.000 zł. To dla nas ogromna kwota, której nie damy rady uzbierać bez pomocy – Twojej pomocy!

 

Zbiórka organizowana w ramach akcji „Pączek ze szlachetnym nadzieniem” w KGHM Polska Miedź S.A.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
16 383zł / 20 000zł
0%
Pomogło osób: 305
Data zakończenia
2022-05-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Powodzenia
50zł
Anonim
50zł
M.L.
DUŻO ZDRÓWKA
30zł
E.M.
EWA DUZO ZDROWKA ORAZ USMIECHU KAZDEGO DNIA
100zł
Anonim
20zł
Anonim
wszystkiego dobrego
50zł
Anonim
100zł
Ewa życzę Ci uśmiechu na co dzień
50zł
Pracownicy HM „Cedynia”
Życzymy Ewie siły i wytrwałości oraz wielu codziennych radości.
3 600zł
Anonim
50zł