Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Dzięki mobileRowi mogę być sportowcem!

Schorzenie : Mózgowe Porażenie Dziecięce .

Zbieram na : MobileR – rower do RaceRunning.

Kuba ma 18 lat. Mózgowe porażenie dziecięce – choroba, która powstała w wyniku źle prowadzonego porodu – spowodowała nieodwracalne zmiany w mózgu. Od urodzenia bardzo ciężko pracuje, aby być samodzielnym. Kuba umie sam chodzić, w miarę sprawnie jeść, ubrać niektóre elementy garderoby.

Nadal pracuje nad równowagą i sprawnością manualną. Cały czas jednak potrzebuje pomocy drugiej osoby przy codziennych czynnościach. Jednak pomimo stałej, intensywnej terapii Kuba nie mówi. Rodzice starają się wprowadzać alternatywną komunikację obrazkową, aby syn mógł choć w części opowiadać o swoich przeżyciach, ale ciągle wierzą, że któregoś dnia Kuba opowie o tym, co robił w szkole. Kuba świetnie czuje się w czasie pobytu w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka2 w Złotowie. Pomimo tego, że ciężko tam pracuje, ma rozmaite terapie i stawiane są mu wysokie wymagania, jest tam wesoły i akceptuje ciężką pracę. Przebywa z osobami, które go w pełni akceptują, a przy tym, dzięki ćwiczeniom, poprawia się jego kondycja i sprawność.

Kuba uwielbia też sport: grać z piłkę nożną, koszykówkę, jeździć na nartach, na rowerze czterokołowym. Właśnie w Zabajce 2 kilka lat temu poznał nowy sport dla osób niepełnosprawnych – RaceRunning. To rodzaj roweru biegowego, napędzanego nogami. Dzięki niemu Kuba odkrył, czym jest rywalizacja. W tym roku po raz pierwszy uczestniczył też w obozie sportowym RaceRunning. Poznał, czym jest prawdziwy trening, widzieliśmy, jak wielką radość daje mu możliwość ćwiczenia z innymi, jak czuł się szczęśliwy, czerpiąc ogromnie pozytywną energię, którą dawała mu możliwość uprawiania sportu i dzielenia zainteresowań z rówieśnikami z podobnymi schorzeniami. Wspaniali trenerzy – Karina, Magda, Paula, Janek i Wojtek mówią, że Kuba ma talent i świetnie realizuje się w nowym sporcie. Problem w tym, że może go uprawiać tylko dwa razy w roku, podczas turnusów rehabilitacyjnych. Dlatego chcemy, aby Kuba mógł każdego dnia trenować, nie tylko podczas wizyt w Zabajce 2, ale także w rodzinnym mieście. Chcemy bardzo taki sprzęt kupić. MobileR da Kubie możliwość poprawy kondycji, równowagi i równomiernego obciążania stóp. Poprawi też wydolność płuc i liczymy ogromnie na to, że dzięki temu poprawi komunikację. A przede wszystkim da Kubie możliwość uprawiania sportu, czyli coś, co daje mu prawdziwą radość i szczęście. Ty też możesz pomóc !!!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
3 520zł / 5 900zł
0%
Pomogło osób: 15
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Kuba Twaróg
  • Opiekun: Martyna Piątkowska
  • Miasto: Sosnowiec

Ostatnie wpłaty

Anonim
10zł
Kk
Brawo Kuba!
50zł
Aneta Karlinska
Kuba, marzenia się spełniają....
50zł
Agnieszka Czernek
50zł
Katarzyna
10zł
Anonim
5zł