Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Dookoła Polski dla Centrum Framerunning

4 tys. kilometrów w 40 dni? Tego chce dokonać Marek Szweda — pochodzący ze Złotowa ultramaratończyk. Marek odwrotnie do wskazówek zegara chce objechać na rowerze Polskę. I choć sport to jego pasja, to jednak za tym przedsięwzięciem kryje się ważna akcja. Marek swoją wyprawą chce wesprzeć budowę Centrum Frame Runingu w Polsce — miejsca, w którym osoby z niepełnosprawnością odkrywają własne możliwości i… zostają mistrzami świata. Hej, może zechcesz do niego dołączyć?
Frame running to wprowadzona do Polski przez Fundację Złotowianka dyscyplina sportowa i rekreacyjna dla osób z niepełnosprawnościami. Biegacz za pomocą trójkołowego roweru bez pedałów odpycha się od podłoża nogami, a jego tułów oparty jest na specjalnej podporze. Frame running jest doskonałym połączeniem sportu i rehabilitacji oraz ma wiele zalet prozdrowotnych. Centrum, które powstaje w Złotowie będzie pierwszym Centrum FR w Europie.
Marek Szweda złotowski ultramaratończyk przemierza rowerem dookoła Polskę, by wesprzeć budowę CetrumFrameRunning. Ze Złotowa planuje wyruszyć 11 lipca, z samego rana.
Tego dnia wystartuje spod ośrodka rehabilitacji Zabajka 2 w najdłuższą eskapadę swojego życia. Pierwszy etap tej podróży to przejazd ze Złotowa do Kołobrzegu. Jeśli chcielibyście wesprzeć Marka na starcie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wskoczyć na rower i przepedałować wspólnie kilka początkowych kilometrów. Dalsza część trasy, już bez eskorty, zajmie Markowi około 35-40 dni. Tak przynajmniej zakłada sam pomysłodawca.
Jego wyprawa rozpocznie się od północnej Polski i wieść będzie przez około 4 tysiące kilometrów przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Z Kołobrzegu cyklista o wielkim sercu skieruje się na Świnoujście, potem do pokonania będzie miał całą ścianę zachodnią, następnie najbardziej wymagający odcinek Polski południowej. Od Bieszczad powinien już mieć z górki.
Ścianą wschodnią chce dotrzeć do Krynicy Morskiej, zahaczyć o Hel. — W trasę wyruszę moim sprawdzonym rowerem, za którym będę ciągnął niewielką przyczepkę – wyjaśnia. Zmieścić się do niej będzie musiał także namiot i kuchenka turystyczna, bo poszczególne postoje najczęściej wypadać będą, gdzie Bóg da. Przystanki, parkingi i stodoły nie są Markowi straszne, ale przynajmniej raz w tygodniu chciałby trafić do jakiegoś schroniska czy hostelu, żeby odświeżyć się po przebytych kilometrach i spędzić nockę w przytulnej, mięciutkiej pościeli.
Marek jedzie sam, a jak wiadomo, wsparcie na trasie jest niezwykle istotne, więc jeśli chcielibyście na pewnych etapach podróży dotrzymać towarzystwa Markowi, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami — serdecznie zapraszamy! Trasę Marka będzie można z pewnością śledzić na Facebooku Fundacji Złotowianka, by wiedzieć, gdzie obecnie się znajduje.
Wsparcie finansowe zadeklarowały już: Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie, oraz firmy Good Morning, Rekswed i Eldom. Dla wszystkich, którzy zechcą dołączyć do tego grona, udostępniony zostanie numer konta fundacji Złotowianka z dopiskiem „Dookoła Polski z Markiem Szwedą”. Wsparcie dla powstającego Centrum FrameRunning będzie można okazać na kilka sposobów, np. przekazując na ten cel dowolną kwotę lub przekazać określoną sumę za każdy przejechany przez Marka kilometr.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
3 310zł / 10 000zł
0%
Pomogło osób: 25
Zakończone
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Centrum Frame Running
  • Opiekun: Marta Śliga
  • Miasto:

Ostatnie wpłaty

znajomi
Szacunek wielki Marku
100zł
Ma@Ma
Jesteś mistrzem
500zł
Zdzisław K
100zł
Zofia
Jesteś mistrzem w każdym calu Marku
100zł
Marku, jesteś cudownym człowiekiem
200zł
Bratanek
30zł
Teresa, Karol
Dodajmy mu sił!
100zł
Pakos
200zł
Monia
Jestes niesamowity trzymam kciuki
100zł
Kibic
Powodzenia na bieszczadzkich szlakach
80zł
Brawo
Brawo Marek, podziwiam
45zł
Radosław Grzybek
Brawo Marek !!! Ostro idziesz
200zł
Magda
Brawo Marek!!!!
55zł
Justyna
Rodzinka spotkana w Kudowie pozdrawia i życzy dalszego powodzenia:) niech dobro się szerzy
30zł
Dominik
Powodzenia
20zł
Dorota
Brawo Marek
50zł
Sabina i Wojtek
Mieliśmy okazję spotkać pana Marka w Zgorzelcu i w Świeradowie. Podziwiamy i trzymamy mocno kciuki! Powodzenia!
100zł
Zenek
100zł
Jola
Szerokiej drogi
500zł
Powodzenia!!! Coby łańcuch wytrzymał
100zł
Powodzenia
300zł
Aga
Powodzenia Marku!
100zł
Radosław Grzybek
Marek kibicuję Tobie na odległość. Jesteś wielki.
50zł
Bura suka na wakacjach
Marku jesteś Supermanem. Będziemy śledzić każdy km. Twojej wyprawy.
100zł
Kibic
Trzymam kciuki Marku ! Podziwiam
50zł