Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Daria prosi o wsparcie

Kiedy przez chwilę brakuje nam oddechu, pierwsze co zaczynamy czuć to niepokój, lęk. Zaczynamy szukać pomocy, ratunku, próbujemy desperacko złapać powietrze. Niezależnie od tego, czy jesteśmy dorośli, czy jesteśmy dziećmi – próbujemy złapać oddech w ciszy.

Daria przyszła na świat w przewidzianym czasie, jednak podczas porodu nastąpiły komplikacje – zatrzymała się w kanale rodnym, na skutek czego doszło nie niedotlenienia i krwawienia śródczaszkowego. Po kilku dniach od porodu pojawiły się drgawki, które sprawiły, że jej malutkie ciało całe dygotało, a Daria bezsilnie i bezwiednie leżała w szpitalnym łóżeczku. Baliśmy się, ale chyba nie byliśmy w pełni świadomi tego, co właśnie się wydarzyło, tego co będzie…

Lekarz próbował przygotować nas na to, że nasz świat będzie inny, trudniejszy. Jego słowa: „Państwa córka będzie jak warzywo” były dla nas prywatnym końcem świata.

Daria nie jest warzywem. Jest śliczną dziewczynką, która od pierwszych miesięcy życia była rehabilitowana. Dzięki temu dzisiaj co prawda wymaga pomocy w codziennym życiu, choć porusza się niezdarnie, niezgrabnie, jest z nami. Na stałe przyjmuje leki przeciwpadaczkowe i uspakajające, bo potrafi być agresywna (bije, szczypie, gryzie, kopie), bardzo ładnie wycisza się na dogoterapii czy hipoterapii. Ma również zaburzenia czucia, narzeka, że boli ją skóra. Zdiagnozowano u niej również upośledzenie umysłowe.

Daria ma też duże problemy stomatologiczne, ponieważ ma słabą gospodarkę śliną i zażywa dużą ilość leków. Powoduje to konieczność niestandardowej pomocy stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym.

Ostatnich kilkanaście miesięcy sprawiło, że nasza córka zaczęła tracić nabyte umiejętności. Pandemia uniemożliwiła zachowanie normalnych zajęć rehabilitacji. Brak szkoły sprawia, że zapomina słów…

Dlatego tak ważna jest teraz wzmożona praca nad przywróceniem tego, co straciła i dalszym utrzymaniem dobrej formy. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie, które pozwoli wziąć nam udział w turnusie rehabilitacyjnym. 

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
550zł / 15 500zł
0%
Pomogło osób: 2
Zakończone
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
50zł
Rogala
500zł