Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

By mój własny dom, nie był dla nas więzieniem

Schorzenie: uraz rdzenia po wypadku

Cel: podjazd oraz inne sprzęty

 

Krzysztof w 2019 r. uległ wypadkowi podczas jazdy na Crossie. W wyniku wypadku doznał urazu kręgosłupa i wielu obrażeń wewnętrznych. Na skutek wypadku Krzysztof stał się osobą niepełnosprawną, zależną od opieki innych osób. Wymaga stałej rehabilitacji, ale jest bardzo zmotywowany do odzyskania sprawności i samodzielności.

 

Zwykły, sierpniowy dzień miał być jedynie kolejnym dniem z kalendarza. Krzysztof bardzo często wybierał się na przejażdżki Crossem po okolicznych polach – to jego hobby, pasja. Niestety, 3 sierpnia, podczas zwykłej, rutynowej „objazdówki” niefortunnie się przewrócił. Chwila nieuwagi, która zmieniła całe jego życie.

 

Nie wie, jak dużo czasu spędził sam w szczerym polu. Może kilka minut, a może kilka godzin minęło do momentu, aż nadeszła pomoc. Krzysztofa znalazł rolnik, który wezwał pomoc. Jeszcze tego samego dnia i nocą przeprowadzone zostały dwie operacje.

Na skutek upadku doszło do przerwania rdzenia kręgowego oraz urazu kręgosłupa. Dwie doby później ujawniły się obrażenia wewnętrzne, które doprowadziły do zatrzymania akcji serca, nerki przestały pracować… Krzysztof trafił na OIOM, gdzie spędził 8 tygodni.

To były najtrudniejsze miesiące życia całej rodziny Krzysztofa. Najpierw niepewność i lęk o jego życie, potem o to, jak to życie będzie wyglądać w przyszłości…

 

Po 4 miesiącach Krzysztof został wypisany do domu. Choć dom pozostał ten sam, życie jest już zupełnie inne.

Krzysztof jest pozbawiony czucia i władzy kończyn od klatki piersiowej w dół. W codziennych czynnościach pomaga mu żona, która również była przy nim każdego dnia w szpitalu. Mężczyzna ma również uszkodzone płuca, obniżoną odporność, ale ma także coś bardzo istotnego – wolę walki i motywację. Jego motywacja do walki o odzyskanie jak największej sprawności to dzieci – półtoraroczny Mieszko oraz Blanka, uczennica 2 klasy.

 

Krzysztof musi być stale rehabilitowany. Rodzina zaczyna zakupy sprzętów, które będą mogły pomóc mu wrócić do normalności: specjalnego wózka inwalidzkiego, pionizatora, a przede wszystkim muszą zbudować podjazd, bez którego mężczyzna nie może ruszyć się z domu, ponieważ ich mieszkanie mieści się na pierwszym piętrze. Marzeniem Krzysztofa jest powrót do pracy… Prowadzić życie, choć trochę podobne do tego sprzed wypadku..

 

Jego walka o sprawność to długa droga. Nie będzie w stanie jej pokonać bez Państwa pomocy.

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
4 080zł / 60 000zł
0%
Pomogło osób: 64
Data zakończenia
2020-10-30
Dane potrzebującego
  • Imię i nazwisko: Krzysztof Baliński
  • Opiekun:
  • Miasto: Kwidzyn

Ostatnie wpłaty

Powodzenia !!
500zł
Anonim
100zł
Anonim
30zł
Znajomy:)
120zł
BronkaSklad
Weź się w garść ;)
50zł
Anonim
50zł