Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Bartosz chce robić to co inni

Urodziłem się po 8 miesiącach w brzuszku mamy. Tam było bezpiecznie, ale nie mogłem się już doczekać spotkania – tak bardzo na to czekałem. Gdy przychodziłem na świat, nie wiem dlaczego, nie mogłem złapać powietrza. Bardzo chciałem wziąć wdech, coraz trudniej było mi oddychać, aż nagle… przestałem.

Gdyby Bartek opowiadał nam swoją historię, być może właśnie tak by ona brzmiała. Po narodzinach spędził miesiąc na OIOMIE ze względu na duszności.

Do domu wychodziliśmy w przekonaniu, że jest zdrowym chłopcem, na którego drodze, ku zdobywania świata, nie stoją żadne ograniczenia. Lecz tak nie było. W dniu wypisu lekarz poinformował nas o potrzebie dalszego leczenia, zalecając szereg wizyt u specjalistów i badań. Diagnoza to Mózgowe Porażenie Dziecięce kończyn dolnych. Intelektualnie Bartek rozwijał się prawidłowo, jednak zaczął samodzielnie chodzić mając dopiero 4 lata. Jednak do dnia dzisiejszego potrzebuje stałej rehabilitacji aby chodzenie było poprawne

Bartek chodzi do szkoły integracyjnej. Choć przyjęte jest, że intelektualnie rozwija się prawidłowo, mama, jako codzienny towarzysz i obserwator, widzi pewne ograniczenia w rozwoju. Chłopiec marzy aby jak inne dzieci – biegać, skakać na trampolinie, grać w piłkę – szkoła integracyjna ma ogromny wpływ na jego rozwój. Zdarza się, że rówieśnicy zauważają, że „coś jest nie tak, jest inaczej”, nie może nadążyć za rówieśnikami, robi coś niezdarnie, jednak Bartek nie daje za wygraną!

Chłopiec ma dobry kontakt z kolegami, jednak jednej czynności nie jest w stanie robić tak jak oni – jeździć na rowerze. Potrzebuje specjalnego roweru trójkołowego, który pozwoli mu jeździć i spędzać czas wraz z nimi.

Ortezy, które trzeba wymieniać co pół roku wraz z obuwiem oraz rower to ogromny koszt – jedno zapewnia rozwój fizyczny, drugie – społeczny. Nie chcemy stawać przed wyborem, z czego zrezygnować, co uznać za mniej ważne. Dlatego prosimy Państwa o pomoc!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
30zł / 11 000zł
0%
Pomogło osób: 1
Data zakończenia
2023-03-31
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
Pozdrawiam serdecznie.
30zł