Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Amelka Antczak Mała Mróweczka – zbiórka na leczenie, rehabilitację i niezbędny sprzęt

Cześć, jestem Amelka Antczak, Mała Mróweczka

Dlaczego Mróweczka ? Dlatego, że codziennie toczę bój o własne życie, ponadto ciekawostka: w moim nazwisku tj. Antczak skrył się wyraz „ANT” czyli po angielsku mrówka.  Chcesz poznać mnie bliżej?
Zapraszam do obejrzenia reportażu o mnie, mojej walce z tą nieuleczalną, ultra rzadką chorobą jaką jest Degosa, moich problemach ale i marzeniach : https://youtu.be/zUX35tkJ2MU

Na świecie pojawiłam się dokładnie 8 sierpnia 2010 roku jako zdrowe, wesołe dziecko. Początek moich problemów to rok 2016, gdy pojawiły się u mnie „niewinne bóle głowy”. Wówczas nikt i nic nie wskazywało na dramat, jaki przyjdzie przechodzić nam całą rodziną a mój przeciwnik będzie tak rzadki i wyjątkowo trudny. Rok później  trafiłam do szpitala klinicznego we Wrocławiu, gdzie zdiagnozowano u mnie jaskrę. Przeszłam 5 poważnych operacji ratujących wzrok.  Z powodu stale pogarszających się wyników, w kwietniu 2018 r. trafiłam do szpitala klinicznego w Poznaniu, gdzie przeszłam szereg badań, terapii różnym lekami, w tym terapie eksperymentalne, lecz wszystko bez większego efektu. Choroba zajmowała coraz bardziej moje ciało. Nie potrafiłam stać, siedzieć, pojawił się pęcherz neurogenny, problemy z widzeniem, słuchem, brak czucia w nogach, spadek siły w rękach, drżenia ciała itp. Postawiono kolejne diagnozy: autoimmunologiczne zapalenie mózgu , postępującą postać stwardnienia rozsianego aż w końcu tuż przed świętami BN, w grudniu 2018 usłyszeliśmy tą najgorszą: Degosa neurologiczna (Degosa to grudkowatość złośliwa zanikowa; układowa zapalna choroba naczyń o złośliwym przebiegu. Na całym świecie jest opisanych jej 200 przypadków i to głównie wśród osób dorosłych, nie poznano przyczyny tej choroby i żadna forma leczenia nie okazała się skuteczna).

W Polsce jestem pierwszą zmagającą się z tą straszną chorobą. Mimo , iż tej choroby nie można wyleczyć, w lipcu 2019 roku wyjechałam do Niemiec z nadzieją na zatrzymanie jej rozwoju, ratowania tego co jeszcze nie zostało zabrane, tym bardziej, że w Polsce wyczerpały się możliwości leczenia. Początkowo w Dessau a potem w Berlinie poddano mnie kolejnym badaniom, lecz i one nie wniosły nic nowego a jedynie potwierdziły dotychczasowe ustalenia. Padła kolejna diagnoza : interferonopatia. Przechodzę kolejne terapie nowymi lekami, eksperymentalne, w tym chemią i inhibitorami. Stan się pogarsza, choroba sieje spustoszenie w moim organizmie.

Straciłam wzrok, JESTEM NIEWIDOMA, choroba próbuje zabrać mi słuch. Stałam się dzieckiem leżącym, całkowicie zależna od osób drugich. Zmagam się ponadto z padaczką strukturalną, obwodową neuropatią demielinizacyjną, pęcherzem neurogennym, spastyką, zaburzeniem centralnej regulacji temperatury, przykurczami w stawach obwodowych.

 

Medycyna to jedno, a siła walki o życie to drugie.  Każda złotówka umożliwia realizację tego by być jak najsprawniejszą. Jeśli chcesz wpłacić choć drobną kwotę lub udostępnić naszą zbiórkę, zrobisz bardzo wiele i za to Ci bardzo dziękuję.

Środki zebrane za pośrednictwem zbiórki przeznaczone zostaną na leczenie, rehabilitację oraz zakup niezbędnego sprzętu.

 

Amelka wraz z rodzicami

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
5 805zł / 40 000zł
0%
Pomogło osób: 55
Data zakończenia
2024-03-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Wiara okraszona miłością rośnie w siłę
50zł
Paulina
Gabi
50zł
Kinga Białek Przepisy
15zł
BN
sowa
150zł
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
200zł
Ekspres
Ekspres
150zł
R
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Buziaki
50zł
Ela Niemiro
Voucher terapia oddechu
200zł
Marcin
Czekolady
300zł
Piotr Kowalski
KLEKS
220zł
W. N
Bałwan
50zł
Bałwanek ?? ???? z pozdrowieniami dla Amelki na Święta i caaałej rodzinki
50zł
Fryczynska
Zeszłoroczny balwanek
100zł
B. N
PUZZLE
150zł
Bałwanek
50zł
Anonim
20zł
Ewa
Gołąbki
80zł
Anonim
VOUCHER UPOMINKOWY
250zł
B. N
Anioł
250zł
W. N
KOMPLECIK
150zł
Marta Plewko
❤️
50zł
R
Buziaki
50zł
KOBIETA
Licytacja
70zł
Agata Nowak
200zł
Edyta O. - ALBUM
85zł
Damian
Zdrówka jak zawsze życzę i sily dla rodziców
50zł
Anna
5 sekund
150zł
Natalia
Album
80zł
Teresa Pruska
300zł
ANIA
ALBUM
100zł
Justyna
Kozaczki
50zł
Quiz Język Angielski
70zł
Niemiro
Papeteria
100zł
Maja i Dorota
:)
50zł
Dorota
Kasztany
100zł
KSIĄŻKA
60zł
Sandra
Monopoly :)
80zł
Filip Biel
45zł
Karnety
Karnety
220zł
R
Siorberdo
50zł
Anonim
50zł
:*
200zł
R
Buziaki
50zł
R
Buziaki
50zł
Em
100zł
ZSTiO w Głogowie
Życzymy dużo zdrowia ! Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja
70zł
R
Hejka
50zł
Maksym Swinczak
Dla dzielnej Mróweczki od Maksyma.
300zł
Bartek
50zł
Agata N
Darowizna na rzecz Amelka Antczak A/35 Konie
100zł
R
Buziaki
50zł
Mateusz
Książka
50zł
Monika RW
Książka
120zł
R
Avanti
50zł
Anonim
Powodzenia :)
20zł