Amelka Antczak Mała Mróweczka – zbiórka na leczenie, rehabilitację i niezbędny sprzęt
- Strona Główna
- Cele
- Amelka Antczak Mała Mróweczka – zbiórka na leczenie, rehabilitację i niezbędny sprzęt
Amelka Antczak Mała Mróweczka – zbiórka na leczenie, rehabilitację i niezbędny sprzęt
Cześć, jestem Amelka Antczak, Mała Mróweczka
Dlaczego Mróweczka ? Dlatego, że codziennie toczę bój o własne życie, ponadto ciekawostka: w moim nazwisku tj. Antczak skrył się wyraz „ANT” czyli po angielsku mrówka. Chcesz poznać mnie bliżej?
Zapraszam do obejrzenia reportażu o mnie, mojej walce z tą nieuleczalną, ultra rzadką chorobą jaką jest Degosa, moich problemach ale i marzeniach : https://youtu.be/zUX35tkJ2MU
Na świecie pojawiłam się dokładnie 8 sierpnia 2010 roku jako zdrowe, wesołe dziecko. Początek moich problemów to rok 2016, gdy pojawiły się u mnie „niewinne bóle głowy”. Wówczas nikt i nic nie wskazywało na dramat, jaki przyjdzie przechodzić nam całą rodziną a mój przeciwnik będzie tak rzadki i wyjątkowo trudny. Rok później trafiłam do szpitala klinicznego we Wrocławiu, gdzie zdiagnozowano u mnie jaskrę. Przeszłam 5 poważnych operacji ratujących wzrok. Z powodu stale pogarszających się wyników, w kwietniu 2018 r. trafiłam do szpitala klinicznego w Poznaniu, gdzie przeszłam szereg badań, terapii różnym lekami, w tym terapie eksperymentalne, lecz wszystko bez większego efektu. Choroba zajmowała coraz bardziej moje ciało. Nie potrafiłam stać, siedzieć, pojawił się pęcherz neurogenny, problemy z widzeniem, słuchem, brak czucia w nogach, spadek siły w rękach, drżenia ciała itp. Postawiono kolejne diagnozy: autoimmunologiczne zapalenie mózgu , postępującą postać stwardnienia rozsianego aż w końcu tuż przed świętami BN, w grudniu 2018 usłyszeliśmy tą najgorszą: Degosa neurologiczna (Degosa to grudkowatość złośliwa zanikowa; układowa zapalna choroba naczyń o złośliwym przebiegu. Na całym świecie jest opisanych jej 200 przypadków i to głównie wśród osób dorosłych, nie poznano przyczyny tej choroby i żadna forma leczenia nie okazała się skuteczna).
W Polsce jestem pierwszą zmagającą się z tą straszną chorobą. Mimo , iż tej choroby nie można wyleczyć, w lipcu 2019 roku wyjechałam do Niemiec z nadzieją na zatrzymanie jej rozwoju, ratowania tego co jeszcze nie zostało zabrane, tym bardziej, że w Polsce wyczerpały się możliwości leczenia. Początkowo w Dessau a potem w Berlinie poddano mnie kolejnym badaniom, lecz i one nie wniosły nic nowego a jedynie potwierdziły dotychczasowe ustalenia. Padła kolejna diagnoza : interferonopatia. Przechodzę kolejne terapie nowymi lekami, eksperymentalne, w tym chemią i inhibitorami. Stan się pogarsza, choroba sieje spustoszenie w moim organizmie.
Straciłam wzrok, JESTEM NIEWIDOMA, choroba próbuje zabrać mi słuch. Stałam się dzieckiem leżącym, całkowicie zależna od osób drugich. Zmagam się ponadto z padaczką strukturalną, obwodową neuropatią demielinizacyjną, pęcherzem neurogennym, spastyką, zaburzeniem centralnej regulacji temperatury, przykurczami w stawach obwodowych.
Medycyna to jedno, a siła walki o życie to drugie. Każda złotówka umożliwia realizację tego by być jak najsprawniejszą. Jeśli chcesz wpłacić choć drobną kwotę lub udostępnić naszą zbiórkę, zrobisz bardzo wiele i za to Ci bardzo dziękuję.
Środki zebrane za pośrednictwem zbiórki przeznaczone zostaną na leczenie, rehabilitację oraz zakup niezbędnego sprzętu.
Amelka wraz z rodzicami
- Imię i nazwisko: Amelia Antczak
- Opiekun: Martyna Piątkowska
- Miasto: Głogów
- martyna@fundacjazlotowianka.pl