Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Wcześniactwo nie może odebrać samodzielności!

Choć tak bardzo bym chciała zrobić cokolwiek, by pomóc mojej córeczce, czuję się bezsilna. Czuję, że bez Waszej pomocy wciąż będziemy stać w miejscu, mimo że Ola ma przecież szansę na to, by naprawdę dobrze się rozwijać, by nadrobić stracony czas…

Ola jest pierwszym, upragnionym dzieckiem. Niestety wcześniakiem. Wcześniactwo, tak bardzo się go bałam. Wiedziałam, że 30 tydzień ciąży to zdecydowanie za wcześnie, by bezpiecznie przyjść na świat. Spędziła 2,5 miesiąca w szpitalu, przez ten czas docierały do nich nowe, coraz trudniejsze wiadomości… niewydolność oddechowa, stopniowo rozwijała się dysplazja oskrzelowo-płucna, wymagała tlenoterapii do 65 doby życia, każdy dzień był dla nas pełen lęku o to, czy nasza córka przeżyje. Z upływem czasu pojawiały się kolejne trudności, z powodu niedokrwistości konieczne było trzykrotne przetaczanie krwi, dokomorowy krwotok 2 stopnia, martwicze zapalenie jelit.

All-focus

Ogrom nieszczęść, które spadły na ta małą istotkę spędzał nam sen z powiek. Na oddziale neurologii, gdzie przeprowadzono diagnostykę, która odpowiedziała na nasze pytanie: co jest naszej córeczce. Mózgowe Porażenie Dziecięce – trzy słowa, które budzą niepokój i niepewność o przyszłość.

Od 6 miesiąca życia Ola jest rehabilitowana ze względu na opóźnienie rozwoju psycho-motorycznego, obniżone napięcie mięśniowe z cechami dysmorfii.

Miała też kłopoty ze słuchem- nosi dreny w uszach z powodu wysiękowego zapalenia ucha środkowego, dzięki temu zaczyna lepiej słyszeć. Wada wzroku i oczopląs zmuszają do noszenia okularów.

Z Olą komunikujemy się obrazkami, nie mówi. Wiem jednak, że każdy mały sukces, kolejny mały krok sprawia jej i nam ogrom radości – do tego niepotrzebny jest żaden obrazek.

Prosimy Was o wsparcie rehabilitacji naszej córki, jeszcze mamy szansę!

Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
660zł / 16 000zł
0%
Pomogło osób: 10
Data zakończenia
2023-06-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

Anonim
30zł
Anonim
50zł
Anonim
50zł
Anonim
150zł
Anonim
100zł
Anonim
20zł
Paulina L.
20zł
Anonim
Dużo buziaków dla walczącej
200zł
Paulina L.
Powodzenia Dziewczynki i buziaki
20zł
Anonim
20zł