Fundacja Złotowianka HELP
Zdjęcie 1

Pomóż nam pomóc Aleksandrze i Łukaszowi

Nasz cel na tym świecie to pomagać dzieciom, dzieciom doświadczonym przez los, chorym. Jesteśmy rodziną zastępczą dla siedmiorga dzieci, mamy też czworo biologicznych dzieci-dwie bliźniaczki w domu a dwoje już się usamodzielniło.
 Ola i Łukasz trafili do naszego domu w wieku 5 miesięcy. Urodzili się jako skrajne wcześniaki w 32 tygodniu ciąży z powodu zakażenia wirusem COVID-19. U obojga stwierdzony zespół FAS.
Ola miała 1200 g i 37 cm długości a Łukaszek 1430g i 43 cm długości. Maleństwa mieszczące się na dłoni.
Po urodzeniu w szpitalu spędzili 3 miesiące.
W tamtym czasie Ola przeszła dokomorowy wylew krwi do mózgu pierwszego stopnia, posocznicę oraz musiała być poddana przetoczeniu krwi. Zdiagnozowano też bardzo częstą u wcześniaków wadę wzroku -2 dioptrie.
Łukaszek natomiast cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, retinopatię wcześniaczą – ma zaćmę oraz -2.5 w jednym oczku i + 2.5 w drugim oczku oraz powiększona lewą komorę serca.
Od samego początku są pod opieką wielu specjalistów m.in. neurologa, fizjoterapeuty, okulisty, audiologa czy kardiologa, wymagają zajęć wspomagających ich rozwój tj. rehabilitanta, logopedy, neurologopedy, psychologa czy pedagoga.
Mimo swoich dolegliwości są to dzieci bardzo mądre, radosne, energiczne i wiecznie uśmiechnięte. Uwielbiają uczyć się nowych rzeczy oraz zabawę na świeżym powietrzu.
Koszty rehabilitacji, specjalistycznych wizyt lekarskich i terapii są bardzo wysokie.
Chcielibyśmy jak najbardziej pomóc naszym dzieciom, bo są już nasze.
Prosimy, pomóżcie nam pomóc Oli i Łukaszkowi, jest to dla nich jedyna szansa na to, żeby mogły w przyszłości normalnie funkcjonować wśród rówieśników.
Cel jest sprawdzony i wiarygodny
Potrzebne pieniądze
10zł / 30 000zł
0%
Pomogło osób: 1
Data zakończenia
2025-05-30
Dane potrzebującego

Ostatnie wpłaty

❤️
10zł